• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Гејминг слушалки и периферија - Astro A20, Asus ROG Strix PRO, Scarlett, Redragon, Logitech

 • Ја почнал/а темата
 • #1

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
502
IMG_20210812_140432.jpg

СЛИКИ ОД СИТЕ РАБОТИ

1. Astro A20 Wireless PC/Xbox
Комплетно исправни, погодни за конзола и компјутер. Доаѓа со оптички кабел за XBOX.
3000 мкд.

2. Asus Strix PRO 7.1
Без микрофон и DAC. Исправни и конфортни.
2500 мкд.

3. Redragon K552 Outemu Blue Switch
Тастатурата е потполно нова.
Нова: 2400 мкд. 1700 мкд.

4. Redragon H510 Zeus
Потполно нови слушалки. Кабелот од слушалки до компјутер е исечен кај 3.5мм jack. Со нив оди 3.5мм to 3.5mm кабел за да се користат додека купувачот го поправи оригиналниот кабел.
Нови: 2800 мкд. 2000 мкд.

5. Logitech G102
Исправен, во добра состојба со видливи траги на користење.
900 мкд.

6. HyperX Stinger Core
Микрофонот не функционира.
600 мкд.

7. Genesis Neon 360
Исправни, едниот пар перничињата се оштетени.
800 мкд, 600 за тие со оштетени перничиња.

8. Scarlett Studio HS60 MKlll
1200 мкд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
502
1. Astro A20 Wireless PC/Xbox
Комплетно исправни, погодни за конзола и компјутер. Доаѓа со оптички кабел за XBOX.
3000 мкд.

5. Logitech G102
Исправен, во добра состојба со видливи траги на користење.
900 мкд.

3. Redragon K552 Outemu Blue Switch
Тастатурата е потполно нова.
Нова: 2400 мкд. 1700 мкд.


Останува:
2. Asus Strix PRO 7.1
Без микрофон и DAC. Исправни и конфортни.
2500 мкд.

4. Redragon H510 Zeus
Потполно нови слушалки. Кабелот од слушалки до компјутер е исечен кај 3.5мм jack. Со нив оди 3.5мм to 3.5mm кабел за да се користат додека купувачот го поправи оригиналниот кабел.
Нови: 2800 мкд. 2000 мкд.

6. HyperX Stinger Core
Микрофонот не функционира.
600 мкд.

7. Genesis Neon 360
Исправни, едниот пар перничињата се оштетени.
800 мкд, 600 за тие со оштетени перничиња.

8. Scarlett Studio HS60 MKlll
1200 мкд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
502
1. Logitech G413 Carbon
Перфектна состојба.
3000 мкд.

2. Asus Strix PRO 7.1
Без микрофон и DAC. Исправни и конфортни.
1800 мкд.

3. Redragon H510 Zeus
Потполно нови слушалки. Фали USB кабелот, но го има 3.5мм.
Нови: 2800 мкд. 1800 мкд.

4. HyperX Stinger Core
Микрофонот не функционира.
600 мкд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
502
Корекции:

1. Logitech G413 Carbon
Перфектна состојба.
2700 мкд.

2. Asus Strix PRO 7.1
Без микрофон и DAC. Исправни и конфортни.
1500 мкд.

3. Redragon H510 Zeus
Потполно нови слушалки. Фали USB кабелот, но го има 3.5мм.
Нови: 2800 мкд. 1800 мкд.

- Astro A20 Wireless PC/Xbox - назад на продажба
Комплетно исправни, погодни за конзола и компјутер. Доаѓа со оптички кабел за XBOX.
2600 мкд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
502
Корекции, последни фиксни цени

1. Logitech G413 Carbon
Перфектна состојба, фул пак.
2500 мкд.

2. Asus Strix PRO 7.1
Без микрофон и DAC. Исправни и конфортни.
1300 мкд.

3. Redragon H510 Zeus
Потполно нови слушалки. Фали USB кабелот, но го има 3.5мм.
Нови: 2800 мкд. 1700 мкд.

- Astro A20 Wireless PC/Xbox - продадени.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
502
резервирај Zeus :p пуш мидл
Слушалките се продадоа два саати пред да ги резервираш :sneaky:

Останува:

1. Logitech G413 Carbon
Перфектна состојба, фул пак.
2500 мкд.

2. Asus Strix PRO 7.1
Без микрофон и DAC. Исправни и конфортни.
1200 мкд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
502
1. Logitech G413 Carbon
Перфектна состојба, фул пак.
2000 мкд.

2. Asus Strix PRO 7.1
Без микрофон и DAC. Исправни и конфортни.
1000 мкд.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,903
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно