• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено gejming PC

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
процесор i5 6500T kupen od @gOJDO
матична МSI 270 PC Mate нова, купена на 1.03,2021 24 месеци гаранција
16GB (2x8)kingston savage ram 2666mhz cl13 (без гаранција, kingston даваат доживотна гаранција)
графичка gigabyte 1060 g1 gaming
ssd NVME Samsung 970evo 500gb не сум сигурен дали има гаранција (работи перфектно)
ssd NVME Netac 240gb, novo kupeno na 02.mart 2021 so garancija 2god
ssd netac 240gb novo kupeno na 02.mart 2021 so garancija 2 godini
HDD 640gb istecena garancija
ladnjak deepcool 200T NOV bez garancija
kukjiste Sama inpower so 2 postari no kako novi 3 novi ventilatori kupeno od @Vlad944 kako novo, bez tragi na koristenje, osven nekolku otpecatoci od prsti na stakloto :)
gembird 500W napojuvanje + 4+4pin ekstenzija
ima razlicni opcii so ssd-ata, moze samo so edno NVME, ili samo so SSD
ssd NVME samung 970 evo 500gb (opcija, doplata od 4000mkd) istecena garancija vo dekemvri 99% health

cena 28 000mkd
Мислењето е автоматски споено:

Sliki
 

Атачменти

Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
бамп! викенд цена 26000
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
процесор i5 6500T kupen od @gOJDO
матична МSI 270 PC Mate нова, купена на 1.03,2021 24 месеци гаранција
16GB (2x8)kingston savage ram 2666mhz cl13 (без гаранција, kingston даваат доживотна гаранција)
графичка gigabyte 1060 g1 gaming
ssd NVME Samsung 970evo 500gb не сум сигурен дали има гаранција (работи перфектно) (opcionalno +3000mkd)
ssd NVME Netac 240gb, novo kupeno na 02.mart 2021 so garancija 2god
HDD 640gb istecena garancija
ladnjak deepcool 200T NOV bez garancija
kukjiste Sama inpower so 2 postari no kako novi + 3 novi ventilatori kupeno od @Vlad944 kako novo, bez tragi na koristenje, osven nekolku otpecatoci od prsti na stakloto :)
gembird 500W napojuvanje + 4+4pin ekstenzija

25000mkd
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
rezerviran
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
kluc
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
846,633
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно