1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Гејминг лаптоп Asus ROG STRIX SCAR III: i7 9750H, 16GB, RTX 2060, 144Hz IPS

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 9 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам практично нов(оклу 50 часа севкупно користен), без никакви знаци на користење, гејминг лаптоп:

  ASUS G531GV
  • Intel® Core™ i7-9750H (12M Cache, 6 cores/12 threads up to 4.5GHz)
  • 16GB DDR4 2666MHz
  • PCIE NVME 256G M.2 SSD + 1TB 5400rpm
  • NVIDIA GeForce RTX2060 6GB GDDR5
  • BT 5.0 / 802.11ac
  • RGB Keyboard
  • Metal chassis
  • AURA
  • 5xUSB (1x2.0, 3x3.0, 1x3.1 type C)
  • HD WebCam
  • HDMI 1.4
  • Mini display port
  • Clickpad
  • 2.5kg
  • 48WHrs
  • 3S1P
  • 3-cell Li-ion
  • 15.6" 144Hz FHD IPS (1920x1080) Non-Glare Wide-View
  • 300nits

  ROG Strix SCAR III | Laptops | ASUS Global

  Купен е пред 4 месеци, под гаранција уште година и 8 месеци, спакуван во оригиналната кутија.

  20191209_213211.jpg 20191209_213217.jpg

  Цена, фиксна: 65000 денари
  075 437-061, Кирил.
   
  На Gjurc1n0t, Draynor, Jovan2389 и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...