Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gejming konfiguracija

Статус
Затворена за нови мислења.

Covece

Intern
10 мај 2023
0
3
Covece додаде нов оглас:

Gejming konfiguracija - 42.000 ден.

MB - GIGABYTE MB B460M DS3H LGA 1200
CPU - Intel i7 10700F 2.9GHz up to 4.8GHz Core x8 Thread x16 - garancija do 04.2024 god
RAM - DIMM 16GB DDR4 3200MHz Kingston
SSD - Kingston 120GB A400 SATA3
SSD - A-Data 1TB XPG Sx8200 pro PCie Gen 3x4 M.2 - garancija do 03.2026 god
GPU - XFX RX 570 8GB

Moze da se plati so Crypto

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.000
Мислења
973.046
Членови
35.348
Огласи
2.935
Најнов член
MilaKalkova93
На врв Дно