1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гејминг конфигурација

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од IINexus, 7 ноември 2019.

 1. IINexus

  IINexus
  Intern

  3
  1
  19 Јули 2019
  Машко
  Нов сум на форумот, имам мало искуство со компјутерски компоненти, би сакал некој поискусен да ми предложи гејминг конфигурација до 40 максимум 45 илјади.
  Кои компоненти би било подобро да се земат да старо кои на ново.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Има и на продажба добри конфигурации тука само прочешлај секција продавам. Овде то што ке те кошта 50к надвор ке те кошта до 70к.
   
  На IINexus му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IINexus

  IINexus
  Intern

  3
  1
  19 Јули 2019
  Машко
  Би било супер доколку најдам допра понуда, фала на предлог.
   
 4. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  634
  367
  5 ноември 2013
  Машко
 5. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  387
  332
  21 Мај 2017
  Машко
  Со периферија или без?
   
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,061
  4,349
  28 oктомври 2008
  Може да добиеш совет како и што да купиш (склопиш). Понуда не може да добиеш затоа што немаш привилегии за огласување.
   
  На IINexus му/ѝ се допаѓа ова.
 7. IINexus

  IINexus
  Intern

  3
  1
  19 Јули 2019
  Машко
  Без
   
 8. apo808

  apo808
  Intern

  48
  20
  16 Август 2016
  Машко
  кои игри претежно би ги играл? кога правиш компромис со цена можеш многу подобар максимум да извадиш ако знаеш кои игри одприлика би ги играл и би ја прилагодил конфигурацијата за истите, на пример графичка vs. процесор
   

Сподели

Вчитување...