Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Гејминг конфигурација ( + монитор и периферија )

Статус
Затворена за нови мислења.

OldSchoolPvP

Practice makes perfect
13 февруари 2014
744
1.169
Shutter Island
OldSchoolPvP додаде нов оглас:

Гејминг конфигурација ( + монитор и периферија ) - 60.000 ден.

Монитор : ASUS 24 Wide VG249Q TUF 144Hz IPS - Гаранција до 16.10.2023

Case: CoolerMaster Case Silencio S400 with transparent tempered glass side + 2 top fans Deepcool RGB 140

Mb : АSUS TUF B450M-Plus AM4 Socket - гаранција до 16.10.2023

Cpu : AMD Ryzen 2600x 6/12 - гаранција до 16.10.2023

Psu : CM MWE Bronze 550 v2 - гаранција до 16.10.2023

Gpu : ASUS Dual RX5500XT-8G-EVO - гаранција до 16.10.2023

Ram : Kingston 16G 3200Mhz DDR4 ( 2 х 8 ) - гаранција до 16.11.2025

Ssd : A-data 512GB...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.201
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно