• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Гејминг конфигурации

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Продавам две гејминг конфигурации:

Конфигурација број 1.

CPU: Ryzen 5 3600
CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212 EVO 120mm Blue led fan
MB: Asus Prime B450M-K
RAM: 2 x 8GB Gskill FlareX Black 3200MHz
GPU: XFX RX580 4GB
SSD: 256GB Kingmax
HDD: 1TB Toshiba
Case: Xigmatek Astro 4 x 120mm blue led fans
PSU: Deepcool DA600M

Форумска цена 37.000 денари.

IMG_20211204_131458.jpg
IMG_20211204_131529.jpg

Кофигурација број 2.

CPU: i5 7500
CPU Cooler: Cooler Master Hyper410 RGB
MB: Asus Prime B250-Plus ( up to 64GB ram)
RAM: 2 x 8GB Kingston 2666MHz so Jonsbo RGB ladilnici pod garancija
GPU: Gigabyte Windforce 2X GTX1060 3GB
SSD: 250GB Kingston A2000 NVMe
HDD: 1TB WD
Case: PowerBox Gaming so nov Arctic RGB kontroler, RGB kontrolata ide preku softver vo windows, moze da se priklucat dopolnitelni ventilatori ili RGB lenta na kontrolerot
PSU: Cooler Master RS500 80 White

Форумска цена 27.000.

IMG_20211201_220850.jpg
IMG_20211201_220940.jpg
Мислењето е автоматски споено:

Под број 1 конфигурацијата резервирана со измена кај графичката

CPU: Ryzen 5 3600
CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212 EVO 120mm Blue led fan
MB: Asus Prime B450M-K
RAM: 2 x 8GB Gskill FlareX Black 3200MHz
GPU: Gigabyte Windforce 2X GTX1060 3GB
SSD: 256GB Kingmax
HDD: 1TB Toshiba
Case: Xigmatek Astro 4 x 120mm blue led fans
PSU: Deepcool DA600M

Конфигурација број 2.

CPU: i5 7500
CPU Cooler: Cooler Master Hyper410 RGB
MB: Asus Prime B250-Plus ( up to 64GB ram)
RAM: 2 x 8GB Kingston 2666MHz so Jonsbo RGB ladilnici pod garancija
GPU: XFX RX580 4GB
SSD: 250GB Kingston A2000 NVMe
HDD: 1TB WD
Case: PowerBox Gaming so nov Arctic RGB kontroler, RGB kontrolata ide preku softver vo windows, moze da se priklucat dopolnitelni ventilatori ili RGB lenta na kontrolerot
PSU: Cooler Master RS500 80 White

Нова цена 29.000 денари
 
Последна промена:

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Конфигурацијата под број 1 продадена, конфигурацијата под број 2 останува со следните спецификации:


CPU: i5 7500
CPU Cooler: Cooler Master Hyper410 RGB
MB: Asus Prime B250-Plus ( up to 64GB ram)
RAM: 2 x 8GB Kingston 2666MHz so Jonsbo RGB ladilnici pod garancija
GPU: XFX RX580 4GB
SSD: 256GB Kingmax PX3280 NVMe
HDD: 1TB WD
Case: PowerBox Gaming so nov Arctic RGB kontroler, RGB kontrolata ide preku softver vo windows, moze da se priklucat dopolnitelni ventilatori ili RGB lenta na kontrolerot
PSU: Cooler Master RS500 80 White

Цена 28.000 денари фиксна

IMG_20211208_155930.jpg
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Измена во конфигурацијата:

CPU: i5 7500
CPU Cooler: Cooler Master Hyper410 RGB
MB: Asus Prime B250-Plus ( up to 64GB ram)
RAM: 2 x 8GB Kingston 2666MHz so Jonsbo RGB ladilnici pod garancija
GPU: Asus Strix R7 370 2GB
SSD: 256GB Kingmax PX3280 NVMe
HDD: 1TB WD
Case: PowerBox Gaming so nov Arctic RGB kontroler, RGB kontrolata ide preku softver vo windows, moze da se priklucat dopolnitelni ventilatori ili RGB lenta na kontrolerot
PSU: Cooler Master RS500 80 White

Цена 20.000 денари
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Горенаведената конфигурација е продадена надвор од форум, на понуда уште 3 парчиња потполно идентични конфигурации со следниве спецификации:

CPU: i5 7500 + stock cooler
MB: Asus Prime B250-Plus ( up to 64GB ram)
RAM: 4 x 4GB 2400MHz Kingston HyperX
GPU: Asus RX550 4GB
SSD: 256GB NVMe
HDD: 1TB 2.5"
Case: Powerbox Gaming
PSU: Cooler Master RS500 80 White

Цена: 20.000 денари
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Продадена една конфигурација, остануваат уште 2, има опција да се земе и со XFX RX580 4GB ( 9000 доплата).
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
Останата уште една конфигурација, има опција да иде со Sapphire Nitro+ RX480 ( 7000 денари доплата), има исто опција наместо ссд+хдд само 1TB Crucial P1 NVMe сеуште под гаранција со 3500 денари доплата
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
CPU: i5 7500 + stock cooler
MB: Asus Prime B250-Plus ( up to 64GB ram)
RAM: 4 x 4GB 2400MHz Kingston HyperX
GPU: Asus RX550 4GB
SSD: 256GB NVMe
HDD: 1TB 2.5"
Case: Powerbox Gaming
PSU: Cooler Master RS500 80 White

Цена: 20.000 денари
Продадена е и последната
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
На продажба конфигурација со следниве спецификации:

CPU: Ryzen 7 3700X - 9 месеци преостаната гаранција
CPU Cooler: AMD Wraith Prism RGB
MB: B550M DS3H - 30 месеци гаранција
RAM: 4 x 4GB Ripjaws V Red 2 2666MHz ( Rabotat na 3200MHz) нови 59 месеци гаранција
GPU: Sapphire Nitro+ RX480 - половна 1 месец гаранција ( замерка е само што нема бекплеј но не грее и функционира без проблем.
SSD: Crucial P1 1TB - 15 месеци преостаната гаранција
HDD: 2TB Toshiba DT1ACA200 половен
CASE: Coolermaster MB520 ARGB ново
PSU: EVGA 500BR 80+ Gold ново нема локална гаранција

Цена 52.000 денари

mb520argb_04_argb-imageleftorright.png
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
На продажба конфигурација со следниве спецификации:

CPU: Ryzen 7 3700X - 9 месеци преостаната гаранција
CPU Cooler: AMD Wraith Prism RGB
MB: B550M DS3H - 30 месеци гаранција
RAM: 4 x 4GB Ripjaws V Red 2 2666MHz ( Rabotat na 3200MHz) нови 59 месеци гаранција
GPU: Sapphire Nitro+ RX480 - половна 1 месец гаранција ( замерка е само што нема бекплеј но не грее и функционира без проблем.
SSD: Crucial P1 1TB - 15 месеци преостаната гаранција
HDD: 2TB Toshiba DT1ACA200 половен
CASE: Coolermaster MB520 ARGB ново
PSU: EVGA 500BR 80+ Gold ново нема локална гаранција

Цена 52.000 денари

Погледнете го атачментот 108531

Горенаведената е продадена со мали измени




Има нова конфигурација на продажба со следните спецификации:

CPU: i7 4790K 4.5GHz Boost
CPU Cooler: Gamer Storm Gabriel
MB: Gigabyte H97-D3H
RAM: 4 x 4GB DDR3 1600MHz
GPU: Sapphire Nitro+ RX480 - половна 1 месец гаранција ( замерка е само што нема бекплеј но не грее и функционира без проблем, доколку најдете бекплејт ќе ви одбијам пари од конфгурацијата или ако јас најдам во меѓувреме го добивате гратис.
SSD: Samsung NVMe PM961 256GB
HDD: 1TB WD Blue 3.5"
CASE: Deepcool D-Shield
Case fans: 1 x Deepcool, 2 x Arctic P12 PWM
PSU: EVGA 500BR 80+ Gold ново нема локална гаранција

Цена: 30500 денари

D-Shield_1.jpeg
 

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
456
Скопје
CPU: i7 4790K 4.5GHz Boost
CPU Cooler: Gamer Storm Gabriel
MB: Gigabyte H97-D3H
RAM: 4 x 4GB DDR3 1600MHz
GPU: Sapphire Nitro+ RX480 - половна 1 месец гаранција ( замерка е само што нема бекплеј но не грее и функционира без проблем, доколку најдете бекплејт ќе ви одбијам пари од конфгурацијата или ако јас најдам во меѓувреме го добивате гратис.
SSD: Samsung NVMe PM961 256GB
HDD: 1TB WD Blue 3.5"
CASE: Deepcool D-Shield V2
Case fans: 1 x Deepcool, 2 x Arctic P12 PWM
PSU: EVGA 500BR 80+ Gold ново нема локална гаранција

Мал апдејт, има опција на конфигурацијата да се иде со 32GB рам, исто така има опција да се избере помеѓу повеќе графички GTX660, GTX1070 и R9 290 Tri-X 4GB.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно