• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Гејминг Компјутер

 • Ја почнал/а темата
 • #1

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
491
568
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Ве молам за проценка на следниов компјутер, доколку би го продавал ќе оди исклучиво комплет.
Затоа ве молам за целосна проценка, а не дел по дел.

Купен од Германија пред година и пол. Гаранциите шо се преостанати можи да се рачунаат како неважечки.

AMD Ryzen 5 3600 overclock na 4.2 Ghz
Asus Prime B450M-K
RAM Ballistix ddr4 2x16gb
AMD Radeon rx vega 56 8GB
240 GB M.2 SSD NVME Patriot Scoorch M2
Toshiba P300 1TB+1Tb HDD
Cooler Deepcool Gammaxx 400
Case Custom Agando Shop+3coolers PSU be quiet 600W

1614879045910.png 1614879053267.png
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
491
568
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Од прилика да кажи некој барем?
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
391
866
Битола
MD Ryzen 5 3600 - 10 000
Asus Prime B450M-K - 3 500
RAM Ballistix ddr4 2x16gb - 8 000
AMD Radeon rx vega 56 8GB - 35 000
240 GB M.2 SSD NVME Patriot Scoorch M2 - 1 600
Toshiba P300 1TB+1Tb HDD - 3 500
Cooler Deepcool Gammaxx 400 - 1 000
Case Custom Agando Shop+3coolers PSU be quiet 600W - 5000 *Наведи какво Bequiet напојување е pure power 11 80+gold ? system power 9 80+ bronze ?
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,010
1,753
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Тешко ова другар топтан да оди, растурија конфигурацијата ќе се малтретираш малце ама ќе ја продадеш.
За гејмери е релативно ок, освен лудата цена на графичката и оверкил 32 RAM.
За видео едитинг,графички дизијан итн...релативно е ок е освен луда цена на графичка.
За копачи ништо не е ок, освен графичката.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
491
568
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
 • Ја почнал/а темата
 • #7

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
491
568
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
MD Ryzen 5 3600 - 10 000
Asus Prime B450M-K - 3 500
RAM Ballistix ddr4 2x16gb - 8 000
AMD Radeon rx vega 56 8GB - 35 000
240 GB M.2 SSD NVME Patriot Scoorch M2 - 1 600
Toshiba P300 1TB+1Tb HDD - 3 500
Cooler Deepcool Gammaxx 400 - 1 000
Case Custom Agando Shop+3coolers PSU be quiet 600W - 5000 *Наведи какво Bequiet напојување е pure power 11 80+gold ? system power 9 80+ bronze ?
PSU System power B9-600 W 80plus Bronze
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
491
568
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Почетна цена 70,000 мкд
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
846,633
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно