Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Гејминг "ѕвер" за 1000Е.

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.916
10.169
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer
Motherboard
Asux X670E-F
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W High current pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
RTX 3090 24Gb
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3s
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L, Logitech MX Mechanical
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung
OS
Windows 11 Pro
Последен пат, конфигурација склопив некаде 2015-16та, тогаш тоа изгледаше вака отприлика:

 • Intel i7 5960x, socket 2011, 8 core / 16T, нарачан од надвор некаде, комплет дојде некои 1050Е
 • Asus X99 Deluxe, накај 350Е, не памтам добро, локално
 • Geil 4 x 8GB DDR4 3200, пак некои 350е локално
 • Некоја 1080ti ако не се лажам, беше некои 750Е
 • Noctua NH-D14 некои 80е

Oстатокот од компонентите се небитни за темава. Плус минус, фати некои 2.6К Е. Потоа фати потоп со крипторона, па немав нит желба да преплаќам хардвер нит ќејф за истото а и ок се држеше. Сега кога олабавија цените и понудата, се двоумев помеѓу одење со ново или половно. Доколку завршеше на првата опција (ново), ќе фатеше многу пари а бидејќи сум лимитиран со 4К60 (користам 43" самсунг телевизор како монитор) немаше ни некој голем бенефит, инаку ќе беше нешто од стилот (7950Х, Х670Е, 64GB ddr5 6400+, 4090) и ценовно ќе беше +- 3.5к Е. Дефинитивно ќе беше АМД, графичката ја думав и 7900ХТХ.

Одлуката сепак ја дефинираше разумот па се сведе на комбинација од нови/половни компоненти и е оваа:

AMD 5900X (од Жирафа, рамно 300Е) 12C/24T
Gigabyte AX370 K5 Gaming половна, од член на форумов, 50Е
Deepcool нешто 240мм AIO, 30Е (половно, од чл на форумов)
2 x 16GB ddr4 3600 c16 (ново, Сет, 110Е)
Palit Nvidia Geforce 3900 24GB (половна, Пане од форум) 550Е

Топтан, 1050Е
. Конфугурацијата спие во куќарето од претходно (Coolermaster Cosmos II), фан профилите наместени да до 85С работат на минимум (40%), така да се си е мирно, тивко и повеќе од доволно за да вози 4К60 во било која игра.
Нормално дека ова не е А-У конфигурација, прилично е вчерашна вест - но со оглед на тоа колку е платена сметам дека е ми е една од најдобрите цена/перформанси конфигурации склопени до сега.

Процесорот (5900Х) редовно си оди до 4950mhz и некои 120W, над тоа (посебно процесори од калибар на 7950Х или 13900К) би ми било проблем со поголема бучава и генерирана топлина така да пријатно ме изненади. Плочичето, за парите е ѕвер, ако се ували некоја Х570 плоча може да го заменам, но вака го вози процесорот и рамот на зададените фреквенции без никаков проблем, дури го оставив со некои ѕверски P95 бенчови да видам стабилност, многу подобро (Термално) се снаоѓа во куќиштето од претходникот.

Нзс, забавно беше склопувањето на ова машинче, супер задоволен, благодарност до одредели форумаши за несебична соработка и топла препорака до сите, да комбинираат елементи/генерации хардвер и моменти ново/половно за да постигнат оптимум на цена/перформанси.
 

Rejzerot

On your way to fame
19 мај 2022
510
855
Скопје
Последен пат, конфигурација склопив некаде 2015-16та, тогаш тоа изгледаше вака отприлика:

 • Intel i7 5960x, socket 2011, 8 core / 16T, нарачан од надвор некаде, комплет дојде некои 1050Е
 • Asus X99 Deluxe, накај 350Е, не памтам добро, локално
 • Geil 4 x 8GB DDR4 3200, пак некои 350е локално
 • Некоја 1080ti ако не се лажам, беше некои 750Е
 • Noctua NH-D14 некои 80е

Oстатокот од компонентите се небитни за темава. Плус минус, фати некои 2.6К Е. Потоа фати потоп со крипторона, па немав нит желба да преплаќам хардвер нит ќејф за истото а и ок се држеше. Сега кога олабавија цените и понудата, се двоумев помеѓу одење со ново или половно. Доколку завршеше на првата опција (ново), ќе фатеше многу пари а бидејќи сум лимитиран со 4К60 (користам 43" самсунг телевизор како монитор) немаше ни некој голем бенефит, инаку ќе беше нешто од стилот (7950Х, Х670Е, 64GB ddr5 6400+, 4090) и ценовно ќе беше +- 3.5к Е. Дефинитивно ќе беше АМД, графичката ја думав и 7900ХТХ.

Одлуката сепак ја дефинираше разумот па се сведе на комбинација од нови/половни компоненти и е оваа:

AMD 5900X (од Жирафа, рамно 300Е) 12C/24T
Gigabyte AX370 K5 Gaming половна, од член на форумов, 50Е
Deepcool нешто 240мм AIO, 30Е (половно, од чл на форумов)
2 x 16GB ddr4 3600 c16 (ново, Сет, 110Е)
Palit Nvidia Geforce 3900 24GB (половна, Пане од форум) 550Е

Топтан, 1050Е
. Конфугурацијата спие во куќарето од претходно (Coolermaster Cosmos II), фан профилите наместени да до 85С работат на минимум (40%), така да се си е мирно, тивко и повеќе од доволно за да вози 4К60 во било која игра.
Нормално дека ова не е А-У конфигурација, прилично е вчерашна вест - но со оглед на тоа колку е платена сметам дека е ми е една од најдобрите цена/перформанси конфигурации склопени до сега.

Процесорот (5900Х) редовно си оди до 4950mhz и некои 120W, над тоа (посебно процесори од калибар на 7950Х или 13900К) би ми било проблем со поголема бучава и генерирана топлина така да пријатно ме изненади. Плочичето, за парите е ѕвер, ако се ували некоја Х570 плоча може да го заменам, но вака го вози процесорот и рамот на зададените фреквенции без никаков проблем, дури го оставив со некои ѕверски P95 бенчови да видам стабилност, многу подобро (Термално) се снаоѓа во куќиштето од претходникот.

Нзс, забавно беше склопувањето на ова машинче, супер задоволен, благодарност до одредели форумаши за несебична соработка и топла препорака до сите, да комбинираат елементи/генерации хардвер и моменти ново/половно за да постигнат оптимум на цена/перформанси.
За убаво да си ја користиш,и долго долго да те служи :)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.723
17.051
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Последен пат, конфигурација склопив некаде 2015-16та, тогаш тоа изгледаше вака отприлика:

 • Intel i7 5960x, socket 2011, 8 core / 16T, нарачан од надвор некаде, комплет дојде некои 1050Е
 • Asus X99 Deluxe, накај 350Е, не памтам добро, локално
 • Geil 4 x 8GB DDR4 3200, пак некои 350е локално
 • Некоја 1080ti ако не се лажам, беше некои 750Е
 • Noctua NH-D14 некои 80е

Oстатокот од компонентите се небитни за темава. Плус минус, фати некои 2.6К Е. Потоа фати потоп со крипторона, па немав нит желба да преплаќам хардвер нит ќејф за истото а и ок се држеше. Сега кога олабавија цените и понудата, се двоумев помеѓу одење со ново или половно. Доколку завршеше на првата опција (ново), ќе фатеше многу пари а бидејќи сум лимитиран со 4К60 (користам 43" самсунг телевизор како монитор) немаше ни некој голем бенефит, инаку ќе беше нешто од стилот (7950Х, Х670Е, 64GB ddr5 6400+, 4090) и ценовно ќе беше +- 3.5к Е. Дефинитивно ќе беше АМД, графичката ја думав и 7900ХТХ.

Одлуката сепак ја дефинираше разумот па се сведе на комбинација од нови/половни компоненти и е оваа:

AMD 5900X (од Жирафа, рамно 300Е) 12C/24T
Gigabyte AX370 K5 Gaming половна, од член на форумов, 50Е
Deepcool нешто 240мм AIO, 30Е (половно, од чл на форумов)
2 x 16GB ddr4 3600 c16 (ново, Сет, 110Е)
Palit Nvidia Geforce 3900 24GB (половна, Пане од форум) 550Е

Топтан, 1050Е
. Конфугурацијата спие во куќарето од претходно (Coolermaster Cosmos II), фан профилите наместени да до 85С работат на минимум (40%), така да се си е мирно, тивко и повеќе од доволно за да вози 4К60 во било која игра.
Нормално дека ова не е А-У конфигурација, прилично е вчерашна вест - но со оглед на тоа колку е платена сметам дека е ми е една од најдобрите цена/перформанси конфигурации склопени до сега.

Процесорот (5900Х) редовно си оди до 4950mhz и некои 120W, над тоа (посебно процесори од калибар на 7950Х или 13900К) би ми било проблем со поголема бучава и генерирана топлина така да пријатно ме изненади. Плочичето, за парите е ѕвер, ако се ували некоја Х570 плоча може да го заменам, но вака го вози процесорот и рамот на зададените фреквенции без никаков проблем, дури го оставив со некои ѕверски P95 бенчови да видам стабилност, многу подобро (Термално) се снаоѓа во куќиштето од претходникот.

Нзс, забавно беше склопувањето на ова машинче, супер задоволен, благодарност до одредели форумаши за несебична соработка и топла препорака до сите, да комбинираат елементи/генерации хардвер и моменти ново/половно за да постигнат оптимум на цена/перформанси.
Е Блажо, Блажо... и ти почна да се „клошариш“ со конфигурацииве. Пред 5 или 10 години да беше сеа ќе имаше 7950X3D со топ модел од RTX 4090, 256GB RAM на 8 гигахерци и 1500 ватно или невероватно напајање....
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.916
10.169
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer
Motherboard
Asux X670E-F
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W High current pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
RTX 3090 24Gb
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3s
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L, Logitech MX Mechanical
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung
OS
Windows 11 Pro
Е Блажо, Блажо... и ти почна да се „клошариш“ со конфигурацииве. Пред 5 или 10 години да беше сеа ќе имаше 7950X3D со топ модел од RTX 4090, 256GB RAM на 8 гигахерци и 1500 ватно или невероватно напајање....

7950x3d е многу интересен процесор, мрчат за него дека е бавен без да се земе во предвид дека е 120W наместо 170W (7950x без 3d). Неам прочепкано само дали драјверски може да се реши делигирање на процеси (да одат само на CCD-aта со повеќе кеш). Во секој случај, 120-140W ми е макс што може аранжманот околу бирото да ми толерира, над тоа после 30 мин интензивна работа станува вршник.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.239
6.805
Скопје
www.facebook.com
Е Блажо, Блажо... и ти почна да се „клошариш“ со конфигурацииве. Пред 5 или 10 години да беше сеа ќе имаше 7950X3D со топ модел од RTX 4090, 256GB RAM на 8 гигахерци и 1500 ватно или невероватно напајање....
Старееме Киро...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.723
17.051
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Да, ама памет не ни доаѓа...

7950x3d е многу интересен процесор, мрчат за него дека е бавен без да се земе во предвид дека е 120W наместо 170W (7950x без 3d). Неам прочепкано само дали драјверски може да се реши делигирање на процеси (да одат само на CCD-aта со повеќе кеш). Во секој случај, 120-140W ми е макс што може аранжманот околу бирото да ми толерира, над тоа после 30 мин интензивна работа станува вршник.
Mене ми е разочарување искрено...Многу би сакал да видам нешто како Ryzen FX 7000 модел со 2x најфино бинувани CCD-a со по 92MB 3DV кеш по CCD, како и целосно отклучен IF, т.е. двојно поголем проток помеѓу CCD-ата како што е кај серверските EPYC.

Не дека ќе дава нешто осетно повеќе FPS во игри, ама сепак ќе е крем од Ryzen 7000.

Иначе мене исти qrac ми е се што мењам у последниве 3-4 години. Играм само DoTa и го користам компјутерот за OFFICE апликации. Единствен апгрејд, ми беше мониторот LG 38" 3860x1600 175Hz Nano IPS 1ms. Сега и тој го немам затоа што го продадов и ме издупија Neptun и не ми го донесоа мониторот кој ми го обеќаа, LG 45" 3440x1440 240Hz 0.03ms OLED. А сега некако и како да изгубив желба да фукнам 2.5к евра за монитор, иде лето, парите на друго ќе ги скурцам.
 
Последна промена:

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.249
8.839
Hot take - освен графичката на @Pane24 , нема ништо импресивно во билдот како некоја price/performance конфигурација.

И фали напојување + куќиште во пресметката ако одиме на суми.
Мислењето е автоматски споено:

Иначе мене исти qrac ми е се што мењам у последниве 3-4 години. Играм само DoTa и го користам компјутерот за OFFICE апликации. Единствен апгрејд, ми беше мониторот LG 38" 3860x1600 175Hz Nano IPS 1ms. Сега и тој го немам затоа што го продадов и ме издупија Neptun и не ми го донесоа мониторот кој ми го обеќаа, LG 45" 3440x1440 240Hz 0.03ms OLED. А сега некако и како да изгубив желба да фукнам 2.5к евра за монитор, иде лето, парите на друго ќе ги скурцам.
Многу ми е жал за тебе, вчера откако прочитав око не склопив, копилиња како те поебале :mad: Сега сигурно на некоја Dell 32" 4K чкартоина си ги вадиш очите...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
363
646
Да, ама памет не ни доаѓа...


Mене ми е разочарување искрено...Многу би сакал да видам нешто како Ryzen FX 7000 модел со 2x најфино бинувани CCD-a со по 92MB 3DV кеш по CCD, како и целосно отклучен IF, т.е. двојно поголем проток помеѓу CCD-ата како што е кај серверските EPYC.

Не дека ќе дава нешто осетно повеќе FPS во игри, ама сепак ќе е крем од Ryzen 7000.

Иначе мене исти qrac ми е се што мењам у последниве 3-4 години. Играм само DoTa и го користам компјутерот за OFFICE апликации. Единствен апгрејд, ми беше мониторот LG 38" 3860x1600 175Hz Nano IPS 1ms. Сега и тој го немам затоа што го продадов и ме издупија Neptun и не ми го донесоа мониторот кој ми го обеќаа, LG 45" 3440x1440 240Hz 0.03ms OLED. А сега некако и како да изгубив желба да фукнам 2.5к евра за монитор, иде лето, парите на друго ќе ги скурцам.
се има ли најдено лек во светов за "одвикнување" од дота?
заразен сум речиси 20 години, друга игра не ми се ни погледнува...
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.239
6.805
Скопје
www.facebook.com
се има ли најдено лек во светов за "одвикнување" од дота?
заразен сум речиси 20 години, друга игра не ми се ни погледнува...
Ако најдеш лек кажи ми и на мене оти доста сум навлечен на Warzone 2...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.723
17.051
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
се има ли најдено лек во светов за "одвикнување" од дота?
заразен сум речиси 20 години, друга игра не ми се ни погледнува...
Јас кога се заљубив во швалерката апстинирав повеќе од една година. Ама затоа кога раскинавме си фатив да си играм по старо, можда и повеќе.
 

StefanPetrov

On your way to fame
5 април 2016
463
712
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
се има ли најдено лек во светов за "одвикнување" од дота?
заразен сум речиси 20 години, друга игра не ми се ни погледнува...
Има. Цело средно играв Дота и на факс исто, по цела вечер се играше со цимерите уште една се дури не тепаме, а ако тепаме нормално го продолжваш стрикот дури не изгубиш, и така се до сабајле 7 сатот. Единствено прекинав оти со факсот каснев 2 години и почнав да се нервирам со луѓето шо ја играт играта, посебно соло ако пуштиш шо ретко се случваше.

Ама како и секој џанкер, преминав на друго (Assetto Corsa и racing sims in general). Така да ако сакаш да ја одвикниш, стани зависен на друга игра xd
 

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.100
5.116
Битола
Има. Цело средно играв Дота и на факс исто, по цела вечер се играше со цимерите уште една се дури не тепаме, а ако тепаме нормално го продолжваш стрикот дури не изгубиш, и така се до сабајле 7 сатот. Единствено прекинав оти со факсот каснев 2 години и почнав да се нервирам со луѓето шо ја играт играта, посебно соло ако пуштиш шо ретко се случваше.

Ама како и секој џанкер, преминав на друго (Assetto Corsa и racing sims in general). Така да ако сакаш да ја одвикниш, стани зависен на друга игра xd
Screenshot_20230428-232121.png

Нема крај дотата.
 

StefanPetrov

On your way to fame
5 април 2016
463
712
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
Screenshot_97.png

Rookie numbers имам јас во споредба (уште 2к на друг акаунт).
Единствено пиши Декември 2021 оти ја инсталирав да проверам некој ајтеми и да префрлам. Од пред да фати короната, крајот на 2019 ја немам пуштено да играм.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.401
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно