• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Гејмерски столици во мк?

Rikimaru

Unbeatable
26 март 2016
2.567
4.031
Битола
И јас имам со ваква кожа напукана, али ќе зеам со платно следно. Само да се најди правата столица.
 

Rikimaru

Unbeatable
26 март 2016
2.567
4.031
Битола
Среќа тогаш што има едно 100тина такви столици од 1000 ден. до 100.000 ден., само треба да се избери најмалото зло. Како што пишав.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
994
2.228
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
Ако е вистина она што @ajan го кажува, треба да се побара онаа гејмерска столица што е НАЈМАЛО ЗЛО за да може да се искористи таа опција да се пушта паралелно со подот столицата.

Лично многу ми е важна бидејќи се тегнам и правам стомачни во текот на денот со тоа.
Со помош на механизмот за спуштање и кревање на наслонот? :unsure:

giphy.webp
 

ajan

Gaining Experience
16 март 2013
53
89
ajanovski.info
Ако е вистина она што @ajan го кажува, треба да се побара онаа гејмерска столица што е НАЈМАЛО ЗЛО за да може да се искористи таа опција да се пушта паралелно со подот столицата.

Не знам за што коментиравте дали е вистина?

За податоците од табелата која ја споделив погоре во дискусијата пред извесно време? Ако мислите дека не е проверете си сами по упатство и технички спецификации и ќе видите.

За тоа дали некој може да се преврти од несоодветна столица? Да, многу е непријатно.

За аголот од 135 степени? Не е тоа мое тврдење, постојат разни мислења и разни истражувања и различни агли се дискутираат - еве едно такво од популарни медиуми кое референцира истражувања: Aching back? Sitting up straight may be why
Ако има некој повеќе време да го најде објавениот научен труд (доколку има таков) и да го сподели, па да прочитаме изворна информација дали навистина така тврдат или има некои скриени услови во тврдењето.
 

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
246
285
Куманово
да имавте 500 евра буџет за столица, што би зеле?
можеби нешто од ова@1s3ct0wN да каже како е после 1 година?
Ќе кажи времето колку ги бива, првично ок делува материјали и изработка. Погледнете го атачментот 95552

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.092
2.873
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro
можеби нешто од ова@1s3ct0wN да каже како е после 1 година?
Имаат гаранција и гарантиран сервис овие ?

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Rikimaru

Unbeatable
26 март 2016
2.567
4.031
Битола
можеби нешто од ова@1s3ct0wN да каже како е после 1 година?
Овие ми се видоја таман. Барам видеа сега дали дозволуваат да се оптегниш да одмориш. Не поседувам ТВ и конзумирам медија пред компјутер, па да ги кренам нозете после некоја партија Дота да олабавам в столица е целта.
Мислењето е автоматски споено:

Овие WAU сериозно ме заинтригираа. Некој да поседува да сподели искуства?
 
Последна промена:

Rikimaru

Unbeatable
26 март 2016
2.567
4.031
Битола
10 EUR толку е и во Икеа БГ.
Икеа ни фали во државата (дека сѐ друго е средено xD).
Мислењето е автоматски споено:

Некој да кажи зошто им се поделени во две групи:

1. Столици за работници
2. Столици за менаџери

Различна градба имаат менаџерите? Погравидни се? ХАХАХАХАХАХАХХ

Исто како да читам столици за сиромаси и столици за богати xD

msedge_YVHsi1y3FI.jpg
Мислењето е автоматски споено:

Исто така, некој да пробал вакви Elastomer столици? од ова што гледам потполно исти се двете само едната е со таков elastomer материјал другата е стандард. Има некој бенефит тоа чудо?
 
Последна промена:

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3.291
3.909
Користел ли некој Lazboy/Reclainer како стол за работа? Вакво

EsrightMassageReclinerChair-64b8d150f0824ec98edd3be30a62013b.jpg
Лејзибој е за дремење, читање, гледање или гејмање на тв, не е за работа. Длабоко седиште имаат и кога ќе седнеш не можеш ништо да достигнеш. Сите делови се подвижни и со тежината на телото се прилагодуваат во саканата положба, но нема кочници како кај столчињата.

Евентуално некоја даска на некаков поден зглобен носач, па да ја повлекуваш кога ќе легнеш со што лаптопот ќе ти дојде во скут.

Инаку нема подобро парче мебел за излежавање од Лејзибој.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1.344
1.721
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
gt210 lmao
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.651
11.000
Скопје
Лејзибој е за дремење, читање, гледање или гејмање на тв, не е за работа. Длабоко седиште имаат и кога ќе седнеш не можеш ништо да достигнеш. Сите делови се подвижни и со тежината на телото се прилагодуваат во саканата положба, но нема кочници како кај столчињата.

Евентуално некоја даска на некаков поден зглобен носач, па да ја повлекуваш кога ќе легнеш со што лаптопот ќе ти дојде во скут.

Инаку нема подобро парче мебел за излежавање од Лејзибој.

Прав си, башка нема да ми се станува до принтер, до кујна до WC :D

Ама ќе си купам една ваква кога тогаш.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3.291
3.909
Прав си, башка нема да ми се станува до принтер, до кујна до WC :D
Тоа да. Пред да пуштам филм и да се плеснам, гледам сѐ да ставам на дофат на рака, оти после нема станување :)

Ама ќе си купам една ваква кога тогаш.
Што поскоро, тоа подобро.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.191
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно