Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Гејмерска конфигурација до 50 000 ден.

drshoo

Intern
22 септември 2022
3
1
Здраво,
Ме интересира ваше мислење за најдобра гејмерска конфигурација од околу 50 000ден. Фала.
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
3.073
5.278
Ова ти е мој предлог за 1080p со 144хз/165хз монитор. Куќиште е ствар на вкус, овде добиваш 4 кулери и добар airflow. Графичка можеш да си пазариш на форумов.
1664034214488.png
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.399
14.619

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.212
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Ова што ти предложи членот погоре е супер - а гледам и другите се слагаат.. (единствено на куќиште ако сакаш да заштедиш ..Види на огласов - некаде за 15 500 - 16 000 ако ти попушти земи си ја и графичкава..
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.100
Мислења
974.575
Членови
35.405
Најнов член
Bizra
На врв Дно