Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено GeForce RTX 2080 VENTUS 8G OC

 • Ја почнал/а темата coki
 • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.

coki

:(){ :|:& };:
26 ноември 2021
343
475
/home/coki
coki додаде нов оглас:

GeForce RTX 2080 VENTUS 8G OC - Проценка

Барам проценка за графичката (или понуди во ПП) и потоа ќе оди на продажба.
Графичката е купена во јуни 2019. Мислев дека активно ќе играм игри, ама некако не се случи тоа и долго време се канам да ја продадам зошто така ми стои само...
Се си работи најнормално, не е чепкана, клокувана или слично.
Нема гаранција, не праќам по карго, само лично преземање.

Видете го целиот оглас...
 

StefanPetrov

On your way to fame
5 април 2016
466
728
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
coki додаде нов оглас:

GeForce RTX 2080 VENTUS 8G OC - ПроценкаВидете го целиот оглас...
Би рекол јас 350 евра негде реална цена за кај нас, ама со оглед на какви се графички се продават на Реклама за 300 евра (1070ки) или 1080ки за 400 евра, би рекол ако ја огласиш на Реклама можи имаш шанса да земиш и 450-500 со малку среќа и некој ептен загреан купувач. Дека некој од форумот ќе ти дај поќе од 350-400 не вервам, оти сите тука знат како да си порачат од ЦУ пример. 3060ка од ЦУ со маргинално подобри перформанси е ~450 евра донесена до тука.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.265
4.247
Скопје
hackitfree.github.io
DqWuSY34Zsr7Z22N25e7Uc-970-80.png


Користи ја сликава како водич за перформанси - види во кој ранг е твојата па види која цена одат денешниве картички со еквивалентни перформанси. После попушти цена за амортизација од 15-35%..
Јас мислам најмногу 400е .
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.265
4.247
Скопје
hackitfree.github.io
Ако смеам да додадам и јас : па купи ја, или ќе чекаме уште подобри цени на графичките. :D
Шо збориш коа не си у тек :cool:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.237
Мислења
977.165
Членови
35.548
Најнов член
Riki123
На врв Дно