• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено GeForce® GTX 1080 Ti Gaming 11G

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
379
554
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Се продава графиката од насловот.

Купена Март 2017 година. Користена околу 6 месеци за mining, потоа за лајт гејминг ( WoW, Diablo 3 итн. ).

Гаранција лично од мене недела дена, од денот на достава ( доколку се прими од Карго ). Како рекламација не прифаќам физички оштетувања.
Доколку се рекламира графичката тоа ќе мора да се стори лично, и ако истата не е физички оштетена ви враќам пари.

Напомена: после неколку месеци на користење се променети вентилаторите на графичката.
Исто така графичката нема кутија.

Цена 40.000 денари.
 

Атачменти

 • 73.5 KB Прегледи: 212
 • 189.8 KB Прегледи: 229
 • 121.2 KB Прегледи: 237
 • 107.8 KB Прегледи: 234
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
379
554
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Продадена
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,341
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно