Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

GEFORCE GTX 1070 Dual 8GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Fidan

Gaining Experience
18 април 2017
142
147
Fidan додаде нов оглас:

GEFORCE GTX 1070 Dual 8GB - 6.500 ден.

Графичката се користи моментално за гејминг, не покажала никакви знаци на бучење, свирење, прегревање... сеуште е во компјутер, може да се тестира на лице место.
Визуелно треба да се очисти и на едниот вентилатор му фали една перка. Така ја купив и така се користи од тогаш, нема никакви проблеми.
Купена е пред година дена од член на форумов, гаранција нема.
Комплет со кутија
Се продава поради надградба

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.773
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно