• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GeForce 8500GT 1GB DDR3 или GeForce 8600GT 256MB DDR3

  • Ја почнал/а темата
  • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Palit GeForce 8500GT 1GB DDR3 ili GeForce 8600GT, 256MB DDR3
Ako moze nekoj poskoro da mi kaze!!!
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Зборевме за искорустивање на рамот кај графичките картички, побарај низ темите. Еве на кратко...

Ако немаш 24" монитор, земи 8600GT со 256MB.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Дефинитивно
8600GT, 256MB DDR3

Само од кај го најде Palit , земи од некој друг производител MSI, Asus, Saphire
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Твој избор :rolleyes:

Ме интересира само заради кои причини се одлучи за оваа?
Epa ja nemase taa graficka, a se imav konsultirano i so drugar sto znae poveke od mene za kompjuteri i mi gi objasni rabotite i mi kaza deka ne e se do frekvencijata. Kako i da e fala mnogu i pozz
 

::FROST::

Баниран/a
6 јануари 2008
26
0
Дефинитивно GeForce 8600GT, 256MB DDR3
И не ти треба 24 инчен монитор доколку сакаш Palit GeForce 8500GT 1GB DDR3
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Kaj gi kupi ovie kartici me interesira. I zadovolen li si so performansite...??

Otidov sega da pregledam po svetov sto velat okolu ovaa i ostanatite IT bogovi....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,917
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно