• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GeForce 7300GT AGP 8X

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Како што знаете оваа верзија од Џи-Форсе картите на ЕнВидиа е од седмите серии произведени.

Јас имам ваква и имам едно прашање :))

Гледав на YouTube некој видеа како на 7300 играат Крајсис....

Гледам им сецка...

А јас ја играм играва на Максимум Сетингс....

Конфигурација =

Процесор - Целерон 2,53
РАМ = 1,25 ГБ
...

А не е ни оверклокувана :isplashen:

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,266
312
И сеа?! Не мора да значи дека ако ти имаш послаба конфигурација, а тие појака, кај нив ќе сецка, а кај тебе не. Ако е така, до софтверот е.

• Ја почнал/а темата

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
ахх...Не разбираш.
По минимум конфигурации на Крајсис јас неможам да ја играм неа.
Пази со целерон :muahaha::muahaha::muahaha:
Па се чудам што е ова...Сите игри ги ставам до Максимум :)) и сите одат супер...И тие што не се за мојата графичка (т.е појака графика)

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
ахх...Не разбираш.
По минимум конфигурации на Крајсис јас неможам да ја играм неа.
Пази со целерон :muahaha::muahaha::muahaha:
Па се чудам што е ова...Сите игри ги ставам до Максимум :)) и сите одат супер...И тие што не се за мојата графичка (т.е појака графика)
Сигурно не е на максимум... Кажи со какви детали играш и на која резолуција?

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
а и не значи дека им сецка играта на видеата што ги има на youtube.com ...можеби се само со слаб квалитет па така доаѓа до ефект на сецкање....

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,074
27,200
kalco.ru
А од кај знаеш што машина имал тој на YouTube ?
Можда има слаба меморија и затоа му сецкала

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
* CPU: Intel P4 2.8Ghz or AMD equivalent (2800+)
* DRAM: 1GB
* Graphics card: 6800GT (256MB) or ATI/AMD Radeon 9800 Pro (256MB)
* HDD Space: 16GB
* Sound Card: DirectX 9.0c Compatible

Еве минимум конфиг за играва да се игра...

• Ја почнал/а темата

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Абе иам 17-ка со 2,53 Целерон...
Ја играм на МАКСИМУМ и супер оди.
Само кога сејфира играта треба да почекам извесно време.
После пак играм ... 1024 - 860 или нешо беше резолуцијата.

И не е 5 фпс...
Иде како да играм Супер марио :))

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,074
27,200
kalco.ru
Абе иам 17-ка со 2,53 Целерон...
Ја играм на МАКСИМУМ и супер оди.
Само кога сејфира играта треба да почекам извесно време.
После пак играм ... 1024 - 860 или нешо беше резолуцијата.

И не е 5 фпс...
Иде како да играм Супер марио :))
Искрајно не ми се верува дека со ова ја играш али ок можда си vunderkind
Па се е можно:))

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
колку ке ми го продадеш "компјутерчето":))
абе стварно и јас имам слична конф на комп дома и не ни покушував да ја инсталирам
кога ке дојдам дома одма ке ја инсталирам да видам што ке биде

ако не дуде, ке ми кажеш во што е тајната:plachko2:

• Ја почнал/а темата

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Па незнам што е тајната...
Изгледа нема тајна :ha::ha::ha:

No Idea =\

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,074
27,200
kalco.ru
@Coolzrock ај ако не ти е тешко пушти го тоа клипчето да видам за што се работи.Можно е клипот да е FAKE како и многу други работи на YouTube

• Ја почнал/а темата

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
Секако дека можам.
Само да ми дојде лимит до утре (1-ви) и ќе ставам драјвери за графичкава зошто ставив Виста...Па треба да спуштам драјвери,бидејќи ги имам овие од микрософт :D

• Ја почнал/а темата

Coolzrock

Intern
28 октомври 2008
139
5
@Coolzrock ај ако не ти е тешко пушти го тоа клипчето да видам за што се работи.Можно е клипот да е FAKE како и многу други работи на YouTube
Ќе го уплоадирам како што кажав на 1ви т.е утре... =)

M

Mr.Alien

Гостин
@ Metalgear

Ќе земеш црна кокошка и ќе ја заколеш во ноќта на полна месечина. Неколку пердуви и малку од крвта ќе ставиш во земјено чиниивче со правоаголен облик, направено од глина која мора да се ископа 135 метри северозападно од некои гробишта.
Потоа, ДВД-то со играта и графичката картичка ќе ги ставиш во чинивчето, а врз нив лушпи од краставица и кромид. Може и нокти од папагал, но не е задолжително.
Откако сето тоа ќе го спремиш, ќе се качиш на покривот на куќа во која живее некоја девица (и во хороскоп, и во друг смисол) на возраст од 18-20 години и со напола спуштени панталони ќе кризираш лаејќи на полната месечина.
Потоа трк дома и да видиш како Crysis ќе ја пичиш на 1680 х 1050 на максимум детали и сите опции за квалитет на фул.

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
:LOL::LOL::LOL::LOL:
чоече ме расплака

се ке се најде само за девица :isplashen: уфф сигурно на тие години ако е девица (во хороскопски знак)
уффф ке биде mission imposible IV
во скопје одма се откажувам
ке мора во куманово да барам:muahaha:
еј а може петел наместо кокошка

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,266
312
@ Metalgear

Ќе земеш црна кокошка и ќе ја заколеш во ноќта на полна месечина. Неколку пердуви и малку од крвта ќе ставиш во земјено чиниивче со правоаголен облик, направено од глина која мора да се ископа 135 метри северозападно од некои гробишта.
Потоа, ДВД-то со играта и графичката картичка ќе ги ставиш во чинивчето, а врз нив лушпи од краставица и кромид. Може и нокти од папагал, но не е задолжително.
Откако сето тоа ќе го спремиш, ќе се качиш на покривот на куќа во која живее некоја девица (и во хороскоп, и во друг смисол) на возраст од 18-20 години и со напола спуштени панталони ќе кризираш лаејќи на полната месечина.
Потоа трк дома и да видиш како Crysis ќе ја пичиш на 1680 х 1050 на максимум детали и сите опции за квалитет на фул.
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
Ова дефинитивно јас ќе го пробам.!

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
674
:LOL::LOL::LOL:
Kolku e samo interesno koga nekoj na majtap ke otvori tema:) A uste pointeresno e koga na negovata sega so serioznost ke odgovorat nekoi od clenovite na forumov:D Toa e uste posmesno:LOL: Pa covekot ironicno aludira na toa deka 7300GT i Celeron ne se vo moznost dobro da izrenderiraat nitu Vista Aero interface:LOL::LOL: No,sepak dobro malku duhovita tema da otvori nekoj, a posebno me nasmea postot na Mr.Zoran (aka Alien ),samo eden del mi e malku nevozmozen...se',se' moze da se ostvari,ama toa so devica...hmmm...toa e veke problem,a jas pak na moment se izraduvav poglednuvajki ja kutijata od GF4 Ti:LOL::LOL::LOL:

28 септември 2008
523
70
Тетово
twitter.com
:LOL::LOL::LOL:
Kolku e samo interesno koga nekoj na majtap ke otvori tema:) A uste pointeresno e koga na negovata sega so serioznost ke odgovorat nekoi od clenovite na forumov:D Toa e uste posmesno:LOL: Pa covekot ironicno aludira na toa deka 7300GT i Celeron ne se vo moznost dobro da izrenderiraat nitu Vista Aero interface:LOL::LOL: No,sepak dobro malku duhovita tema da otvori nekoj, a posebno me nasmea postot na Mr.Zoran (aka Alien ),samo eden del mi e malku nevozmozen...se',se' moze da se ostvari,ama toa so devica...hmmm...toa e veke problem,a jas pak na moment se izraduvav poglednuvajki ja kutijata od GF4 Ti:LOL::LOL::LOL:
Не е точно! Vista Aero Interface лета без никакво кочење на 1.3 Процесор (Intel Celeron) 1 GB Ram ИНТЕГРИРАНА графичка картица, како кај мене што е

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,510
Мислења
822,256
Членови
28,047
Најнов член