1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

GeForce 650 DVI проблем

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од astojkovski, 23 Мај 2019.

 1. astojkovski

  astojkovski
  Intern

  256
  34
  12 ноември 2008
  Машко
  Здраво момци. Се сомневам на изгорен DVI порт. Графичката има VGA и DVI. Си ги наместив дуал два монитора и за беља да пробам поврзав еден тв со адаптер HDMI to DVI и 10 метра HDMI кабел. Не успеав да го поврзам и си реков ајдр батали, го вратив како што беше (DVI до монитор) и сега имам црн екран. Мониторот работи со друг уред. На сликата подолу може да видите и дека Windows ги гледа двата монитора а нема сигнал. Помош? Мислам дека го изгорев портот со тв-то или нешто такво. Се сервисира ли тоа, кој би можел да го ѕирне проблемов, има ли сервис за оваа работа во Скопје? Фала момци и девојки

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...