• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Geeks4Geeks

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.068
652
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
соосема случајно се пронајде библиотекава
која е нешто што би се нашло
како на секој Факултетлија (Гимназијалец) така и на сериозни играчи

се надевам ќе им користи многумина
GeeksforGeeks | A computer science portal for geeks
 

jvelk

Gaining Experience
16 февруари 2021
82
141
Има многу добри примери и задачи за усовршување во повеќе програмски јазици. 10/10 препорачувам
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.068
652
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
абре луѓе може да се набројат стотици платформи тука ама не е то темата...
можам да ги кажам Јудасити, Курсера, МИТ еве ти што ја кажа, Јудеми, Плуралсајт, итн...
не е муабет само да се искоментира, погледнете што линк сум пуштил потоа споредувајте со страни каде има курсеви,
пошто не секој сајт и МООК платформа има исти начин на работење, а можам да ги посочам слабостите и позитивата на секоја од нив,
како и која возраст и колку време е потребно за посетување на секоја од Нив

ко што реков благодарам за споделени линкови ама не е тоа намера да се дрибламе со линкови туку некој кој е заинтереиран стварно да погледне
 

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
408
280
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
соосема случајно се пронајде библиотекава
која е нешто што би се нашло
како на секој Факултетлија (Гимназијалец) така и на сериозни играчи

се надевам ќе им користи многумина
GeeksforGeeks | A computer science portal for geeks
Сум ја користел и супер е. Пребогат портал, одлична како што кажа и за почетници и поискусни.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.126
Членови
31.857
Огласи
326
Најнов член
uzicarti
На врв Дно