• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GearBest.com укинат и престанува со работа ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,849
6,868
www.mikrotikmacedonia.net
Забележав баш денеска кога пробав да се најавам, да видам дали конечно имаат нормални цени на шипингот, кога андроид апликацијата не реагира воопшто. Пробувам преку пребарувач да отворам и добивам : "URL not found"

Ми падна чудно и гуглам Gearbest Down кога гледам воопшто не го дава линкот во Гугл резултатите.

Кога подоле го гледам линков..


Уште од 11-ти бил недостапен сајтов.. Штета а имаше доста добри цени пред пандемијата. Изгледа не го преживеа периодов. Некој по случајност (пошо цените беа ненормални) да не нарачал од сајтов?
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,212
4,479
SK
Да бе, и јас повремено ги проверував да видам да не почнале со нормала поштарина... Ама немав приметно додека не те прочитав тебе. Штета, се начекуваа добри зделки и пратките редовно стигаа за 2-3 недели. Инаку не, ништо немам нарачано откако почнаа проблемите и сите поштарини им отидиа нагоре.

Пази, и некоја година претходно почнаа од бесплатен кон евтин шипинг, па по малку зголемуваа. Некако изгледа не работеле со голема маргина на профит.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,683
Мислења
862,308
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно