• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Гатанки

  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Дај под хитно кажете некоја гатанка или дајте некој сајт со гатанки оти со синми треба да напишиме домашна
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
- Две сестри преку еден рид се гледаат и неможат да се видат. (очи)

- Еден брат на една нога оро игра. ( вретено )

- Напред оди назад не се враќа. ( време )

Ѕид ѕидосано вар варосано, нигде ѕирка ни проѕирка!? (јајце)

Долга мара сенка нема (река)

ВО ПРОЛЕТ СЕ ОБЛЕКУВА, ВО ЕСЕН СЕ СОБЛЕКУВА- (ДРВО)

Што е тоа дење лае ноке плива? (женска вилица) :D

ect ect..
За да не спамирам, ваѓани се од други форуми, сајтови ..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
23 јули 2007
338
8
Ти благодарам брат ме спаси, ќе требаше до сабајле да пишувам домашна
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Еве еден виц поврзан со темава.

Џандар прашува свој колега:
-Што е тоа ѕид ѕидосано вар варосано, нигде ѕирка ни проѕирка?
Колегата му одговара самоуверено:
-ГАТАНКА!!!

:))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Еве еден виц поврзан со темава.

Џандар прашува свој колега:
-Што е тоа ѕид ѕидосано вар варосано, нигде ѕирка ни проѕирка?
Колегата му одговара самоуверено:
-ГАТАНКА!!!

:))
Е не ќе се мисли, што беше како беше.. :D
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Еве еден виц поврзан со темава.

Џандар прашува свој колега:
-Што е тоа ѕид ѕидосано вар варосано, нигде ѕирка ни проѕирка?
Колегата му одговара самоуверено:
-ГАТАНКА!!!

:))
Ова е 100% за петка
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
РЕВНАЛ БИК БЕЗ ЈАЗИК што е тоа....

ајде де..... (прдолеж):LOL::)):isplashen:

ДИВО ПРАСЕ ПО РИД ПАСЕ....
(жилет)

МАЛКУ ПОМОШ И ОД МЕНЕ!!!
ПОЗДРАВ.:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,039
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно