1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Garmin Fenix 5X Sapphire

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BorisSapphire, 5 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  833
  574
  11 ноември 2015
  Машко
  Часовникот е купен 2018 ноември месец. Има уште 1 година гаранција.
  Горниот дел на часовникот може да се примети по сликите дека има мали драскотини. Часовнокот оди со целосно пакување, оригинал црна гумена каишка, од мене одат плус две гумени каишки плава и црвена, една кафена кожна каишка, една метална каишка, оригинал кабел за понење, држачи за закопчување(чисто нови не употребувани), и гумици за заштита на конекторот за полнење(може и без нив). Часовнокот има Sapphire стакло кое не се греби и е отпорен на паѓање. Батериата во нормален мод, мерење на пулс, чекори, скали.. итн трае од 13 до 16 дена. Со активен GPS батериата трае од 18 до 20 часа.

  Повеќе информации:
  Garmin fēnix® 5X | Multisport GPS Watch

  Го продавам зошто сакам да си го купам новиот модел.

  Цена:400евра има простор за договор.

  20191205-182132
  20191205-182128
  20191205-182118
  20191205-182051
  20191205-181854
  20191205-181804
  20191205-181756
  20191205-181744
  20191205-181738
  20191205-181723
  20191205-181702
  20191205-181652 20191205_181652.jpeg 20191205_181702.jpeg 20191205_181723.jpeg 20191205_181738.jpeg 20191205_181744.jpeg 20191205_181756.jpeg 20191205_181804.jpeg 20191205_181854.jpeg 20191205_182118.jpeg 20191205_182128.jpeg 20191205_182132.jpeg 20191205_182051.jpeg

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На Draynor, boban984, xenon и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  833
  574
  11 ноември 2015
  Машко
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  833
  574
  11 ноември 2015
  Машко
 4. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  833
  574
  11 ноември 2015
  Машко
  Може клуч, продаден надвор од форум.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...