• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Garfield

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Здраво!!!

Интереси:
C, C++, Java, Linux.

И толку од мене за сега :p

Поздрав
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Бројот на Линукс корисници на форумов расте. Добредојде и од мене.

Ќе почнеме администраториве да ги викаме root.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Фала многу за добриот пречек:LOL::LOL::LOL:
Се надевам дека добро ќе се дружиме и разменуваме искуства.
Конечно еден добар македонски форум за IT.:bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,168
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно