• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Garena problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Cair

Intern
16 октомври 2008
173
2
преку cedega имам инсталирано Warcraft III - The Frozen Throne си инсталирав и Garena преку Wine e се си работи арно и играта и garenata ама одкога ке одберам кај се наоѓа играта и стиснам старт да се подигне нејке не се подига garenata се повлекува ко со треба исто ко на windows XP ама иограта не стартува ај помагајте
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Изгледа не ја отвара затоа што играта треба да биде вклучена преку wine. Нели може да се игра War. III со повикување на играта додека работи garena ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Cair

Intern
16 октомври 2008
173
2
фала среди

ало со ке правам јас без вас ова линиксов колку поисе го рчкам толку поарем е :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Cair

Intern
16 октомври 2008
173
2
да бе ама пак мака вака си работи топ ама неми показува у локал нетворк ко никој да нема креирано и јас кога креирам никој не ме гледа ај помагај и за ова
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Јас колку што го разбрав,сака да каже дека кога ке креира локална мрежа,дечките не го гледаат дека е поврзан со нив,или тие со него :)
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
dude...garenata ima mnooogu problemi so linux i wine!
do pred nekoe vreme ne se ni iscrtuvashe prozorot na garena kako sto treba.

za prviot tvoj problem: vo settings-ot na garena kaj sto selektiras kaj ti e War3.exe pred path-ot stavi 'wine' ;)

a za vtoriot problem mislam deka e frka so localhost-ot nesto...garena nekako cudno go manipulirase za da ti bide IP-to a warcraft ti go koristi 127.0.0.1 kako identifikacija na tvoeto pc za LAN igri.

mislam deka problemov ne e resen..ako najdam nesto ke ti pisam.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Cair

Intern
16 октомври 2008
173
2
dude...garenata ima mnooogu problemi so linux i wine!
do pred nekoe vreme ne se ni iscrtuvashe prozorot na garena kako sto treba.

za prviot tvoj problem: vo settings-ot na garena kaj sto selektiras kaj ti e War3.exe pred path-ot stavi 'wine' ;)

a za vtoriot problem mislam deka e frka so localhost-ot nesto...garena nekako cudno go manipulirase za da ti bide IP-to a warcraft ti go koristi 127.0.0.1 kako identifikacija na tvoeto pc za LAN igri.

mislam deka problemov ne e resen..ako najdam nesto ke ti pisam.
фала другар ке видеам со ке напраам
 

Drakuwa

Intern
9 септември 2009
3
0
@finger.k4
znaes kako da go resis problemot so iscrtuvanje na prozorot na Garena? (openSUSE 11.0) se macham so taa garena vishe odamna ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,425
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно