1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Garage sale !

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од kire_33, 9 Јуни 2018.

 1. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Правам чистка низ дома па доколку на некој му треба нешто слободно може да пиши, :) (лаптопите се без хдд, екран, рам, вифи)

  1.Asus X71A
  2.Acer Aspire 5542G
  3.Acer Aspire 5532
  4.Medion Akoya E6221 (без матична само тастатура, пластики, флет)
  5.Toshiba Satellite L30 - 113
  6.Toshiba Satellite M30X
  7.Compaq mini 700
  8.Графички х2 GF 7100 (со сменети нови кондензатори)
  9.ХДД х2 (еден сата еден иде 80гб не тестирани изведени од неисправна конф)
  10. Рам - ови за лаптоп 1гб и 2гб ддр2 и 2гб ддр3

  За комплет Екстра цена! :)

  1 1
  1 2
  2 1
  2 2
  3 1
  3 2
  4 1
  4 2
  5 1
  5 2
  6 1
  6 2
  7 1
  7 2
  7 3
  8 1
  8 2
  9
  10
   
  На igor_igor и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 2. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Може и замена се за некој мобилен или слично :)
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,985
  8,102
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ЛОЛ :D ондак не се лаптопи веќе :D

  Може за мене една графичка за 400 ден?
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Може зошто да не :)

  Ајде народе навали :) понудете цена за комплет :)
   
 5. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Цена за се комплет 4000 ден
   
 6. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  754
  545
  29 Март 2011
  Чини некој од лаптопите ? Имам 500 гб хдд и 2гб ддр2 за лаптоп па да составам еден кажи цена :)

  Испратено од SM-J330FN преку IT.mk форум апликација
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Не, никој не е исправен за делови држачи, конектори на матична, dvd rom, флетови за екран и слично
   
 8. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Бамп! Може замена се за едно нешто :)
   
 9. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  На никој ништо не му треба!?!
   
 10. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  336
  241
  13 Март 2015
  Машко
  Види на овие што купуваат со триколки . Старо купујем староооууу:D
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  :D Па ако не се пријави никој така ќе биди изгледа, ама си реков на некој нешто да не му се најди и затоа и го отворив огласот.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,053
  4,203
  4 ноември 2013
  Машко
  Ниту една од плочите не е функционална?
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Ниту една :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,053
  4,203
  4 ноември 2013
  Машко
  Ништо брат...не си ми интересен :p :D
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  676
  621
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Мислам дека е по фер да му ги поклониш на некому отколку да ги продаваш
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,985
  8,102
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  So koja cel da mu gi poklonis? Pa nekoj da mi pokloni rasioano nesto ke mu gi aknam od glava. Jes da na podaren konj zabite ne se gledaat, ama so usul :)
  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 17. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  676
  621
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Пази овде се продаваат матични стари по 10 години, кои се непотполно фунцкионални, камоли за подарување. Може некому ќе му се најдат деловите.
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,956
  2,920
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Еден чип за матична за лаптоп е 100ден минимално или пак држачот на капакот да не збораме колку пари е. Подобро е да се земе комплет за делови отолку еден дел у продавница за тие пари.
   
  На kire_33 и Zippo им се допаѓа ова.
 19. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  184
  96
  16 Февруари 2012
  Машко
  Добро да не ја цепиме темава убаво уште горе пишав ако на некој му треба нешто нека пиши ефтино а секако дека еден кулер од лаптоп еден напонски конектор или флет од матична до лцд дежачи, коштаат 300-500 ден парче затоа и ги давам комплет за ефтина цена но доколу гледам нема никој заинтересиран и предлог да ги дадам за старо железо ќе ги чувам в кутија и кога тогаш ќе излези некој денар
   
 20. Dux

  Dux
  Gaining Experience

  152
  76
  29 ноември 2008
  Сте се научиле вие скопјанишчава се да ви поклонвет без пари мајката, демек ова расипано било или она старо било па дај поклони ми го. Шо не појте во Охридон со лајче езерото да го пијате. (ако некој не е од ск а се пронајди во муабетов нека се пријави слободно :D )

  Шега на страна прашајте искусен сервисер дали стар расипан лаптоп не вреди пари. Друго човекот отвори тема на која што ги продава деловите а не бара совет дали да ги фрли за старо железо или да ги поклони. Кој не се согласува ајт у фајт клаб :D
   
  На kire_33 и RoninMK им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. salamander
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  859
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  362
  Прегледи:
  50,147
 3. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,641
 4. stefan_off
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  778
 5. marv

  Проценка Garage Sale

  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,458
Вчитување...

Сподели

Вчитување...