Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

GamingPC: B660+12600K+16GB RAM+RTX3070+1TB NVME

Статус
Затворена за нови мислења.

StalkeR

Нискоградба
5 декември 2009
5.321
6.423
StalkeR додаде нов оглас:

GamingPC: B660+12600K+16GB RAM+RTX3070+1TB NVME - 62.000 ден.

На продажба гејминг конпјутер со следните спецификации:

CASE : DeepCool CC560 RGB (4x120mm A-RGB Fans)
Motherboard: Gigabyte B660 Gaming X LGA 1700
CPU: Intel® Core™ i5-12600K
CPU Cooling: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White
Memory: Corsair Vengeance Rgb Pro 2x8GB @ 3600Mhz
GPU: Msi GeForce RTX™ 3070 GAMING X TRIO 8G
SSD: Kioxia Exceria PRO NVMe SSD 1TB
PSU: CoolerMaster Vanguard V850 Platinum 850W Fully-modular

Користен 4 месеци, перфектна состојба. Гаранција од CU, со исклучок на PSU и...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.603
Мислења
945.613
Членови
34.089
Огласи
1.975
Најнов член
Di@
На врв Дно