1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming столица Sharkoon SharkZone GS10

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Steff_Maja, 17 Јануари 2019.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  Се продава gaming столица Sharkoon SharkZone GS10.
  Купена пред 7 месеци од Анхоч, меѓутоа документи немам бидејќи е земена преку компензации со фирми пресметана 23.000 ден.
  Воопшто неоштетена и користена во домашни услови.
  Повеќе информации од производителот на следниов линк, а во attach слика од нејзината состојба.

  Цена 15.000 ден.
   

  Прикачени датотеки:

 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  Може замена за компјутерски хардвер до иста цена.
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  Бидејќи во периодов се направија некои измени во конфигурацијата која што ја имам, моментално замени не ми одговараат.

  Останува продажбата само за кеш со мал простор за договор.
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  Дополнување

  Замени за:
  - хард диск WD или Toshiba P300 над 2TB
  - SSD Samsung над 500GB
   
 6. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
 7. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  Нова цена 14.000
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  BUMP, кеш 13.000.

  Моментално може и замени графичка Asus 1070 Ti или socket 2011 плоча и процесор.
   
 10. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  Се трга од продажба.
   
Слични теми
 1. Butch
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  811
 2. tupacan
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  6,739
 3. Bubache
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,591
 4. Ronnn
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  266
 5. ТАТА_МАТА
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  725
Вчитување...

Сподели

Вчитување...