Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено gaming pc

Статус
Затворена за нови мислења.

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
276
768
Skopje
bristlebac додаде нов оглас:

gaming pc - 46.000 ден.

Продавам 2 компјутери. Цена за конфигурација без графичка само за членови на форум по договор. Деловите не ги делам, без замени и без карго. Може комбинација со друго киќиште и други дискови за пониска цена.
конфигурација 1= 46.500 ден
нови некористени делови INTEL:
ram: 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB) RBG
MB - Gigabyte B660M DS3H AX D
cpu - i5 12400f
Samsung NVMe 980 500GB
2 tb seagate 7200rpm
PSU - Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
ATX Mid Tower Case NZXT...

Видете го целиот оглас...
 

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
276
768
Skopje
Gigabyte rtx 2060 6 gb користена за кантер и дота 13.500 ден.
MSI 3060 12 gb користена за гејминг со преостаната гаранција 18.000 ден.
ASUS TUF GTX1660Super 6G нова со гаранција до 2025 год.
Sapphire nitro plus 580 8gb special edition користена за мининг во перфектна состојба, 6000 ден.
 

Атачменти

 • viber_image_2023-02-19_18-54-27-107.jpg
  viber_image_2023-02-19_18-54-27-107.jpg
  502,5 KB · Прегледи: 78
 • viber_image_2023-01-31_01-46-15-303.jpg
  viber_image_2023-01-31_01-46-15-303.jpg
  171,8 KB · Прегледи: 78
 • 327220545_1502612173564076_2761963919374847290_n.jpg
  327220545_1502612173564076_2761963919374847290_n.jpg
  281,9 KB · Прегледи: 76
 • viber_image_2023-02-17_18-32-06-404.jpg
  viber_image_2023-02-17_18-32-06-404.jpg
  204 KB · Прегледи: 77
 • 20230204_112920.jpg
  20230204_112920.jpg
  1,3 MB · Прегледи: 78

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
276
768
Skopje
Конфигурација 2 = годинаипол гаранција на матична и процесор = 34.000 денари без графичка
mb. - Gigabyte X570 Gaming X користен
cpu - ryzen 5 5600x - користен
Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition - ново
ram - 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 - (2x8GB) RBG - ново
samsung 980 NVMe 500GB -ново
PSU cooler master bronze 650W - ново
CoolerMaster Case MasterBox MB520 - користено
+Deepcool MF120 GT fans -користено

Графичка по избор:
gpu -ASUS TUF GTX 1660S цена 13 000 - ново
gpu -5700xt red devil 15.000 ден користено за (мининг)
gpu - gigabyte 2060 rtx 12.000 ден.користено за (гејминг)
 

Атачменти

 • 20230306_152803.jpg
  20230306_152803.jpg
  1,2 MB · Прегледи: 51
 • Deepcool MF120 GT fans.jpg
  Deepcool MF120 GT fans.jpg
  1,2 MB · Прегледи: 50
 • 20230306_213642.jpg
  20230306_213642.jpg
  1,1 MB · Прегледи: 49
 • 20230306_213437.jpg
  20230306_213437.jpg
  4,3 MB · Прегледи: 48
 • 332123467_1394283584655183_6434306101896306061_n.jpg
  332123467_1394283584655183_6434306101896306061_n.jpg
  194,6 KB · Прегледи: 51
 • 20230306_213345.jpg
  20230306_213345.jpg
  1,2 MB · Прегледи: 50
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.500
Членови
35.564
Најнов член
songzhu
На врв Дно