Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC

Статус
Затворена за нови мислења.

AleksandarT

Gaining Experience
24 февруари 2011
158
295
AleksandarT додаде нов оглас:

Gaming PC - Проценка

Здраво, како што гласи насловот, се продава десктоп компјутер со следните спецификации.

MSI H310M PRO-VDH
CPU: i3-8100
RAM: Kingston 16GB (2x8gb) DDR4 2400HMz
SSD: 120GB Kingston A400 SATA
HDD: 500GB WD Blue
GPU: GeForce RTX 3050 8GB со преостаната гаранција до Мај 2023
PSU: CoolerMaster 550W 80+Bronze со гаранција до Декември 2023
+ Licenciran Windows 11

Цена без куќиште: 29000
Цена со ново Generic куќиште: 30000

Повеќе инфо во ПП

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.503
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно