Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC

Статус
Затворена за нови мислења.

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.362
5.357
OHRID кај ензероно
dejan_str додаде нов оглас:

Gaming PC - 46.000 ден.

Cpu: Amd ryzen 5 5600g
Mb: Msi mpg B550i gaming edge
Ram: Corsair vengence rgb pro 3200mhz 2x8gb
Psu: 550w 80+ bronze real power
Ssd: Kingston k2000 500gb nvme
Gpu: Evga gtx1660ti sc

Одлично сочуван
Погледнете го атачментот 119926Погледнете го атачментот 119927Погледнете го атачментот 119928Погледнете го атачментот 119929

Видете го целиот оглас...
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.358
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно