1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Gaming pc

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од viksa86, 22 oктомври 2019.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  864
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Mb:Msi h270
  Cpu: i5 6500
  Ram:2 x 4 gb ddr4 2400mhz
  Ssd: 256 gb
  VGA: Gigabyte rx 570 4gb gaming
  Psu : Lc power 500w
  Ако може проценка па продажба.
   

  Прикачени датотеки:

 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  958
  1,079
  9 Јуни 2015
  Машко
  MB: 2500
  CPU: 4000
  RAM: 1800
  SSD: 1500
  GPU: 4000
  PSU: 1500

  250 eur
   
  На HectorM и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AlexOFMacedon
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,586
 2. Banjifiko
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,537
 3. spiritBreaker
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,275
 4. ТАТА_МАТА
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,350
 5. StefAngel
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,768
Вчитување...

Сподели

Вчитување...