1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming pc

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од nvidia88, 27 Февруари 2019.

 1. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Се продава комплет,евентуално посебно само mb+cpu+cooler
  Mb: Asus maximus VIII Ranger
  Cpu: i5-6500
  Cpu cooler: deepcool neptwin v2
  Ram: 1*8gb ddr4 kingston hyperx 2133mhz
  Psu: cooler master m2 720w 80+ bronze
  Gpu: asus dual oc rx580 4gb
  Ssd: samsung 850 pro 512 gb
  Hdd: 1 tb 7200 rpm seagate barracuda 64 mb cache
  Case: sama (не ми текнува баш името :) )
  Цена комплет 32.000
  Заинтересирани инбокс
  Гратис 20 " monitor/tv lg lcd 1680*1050
   
  Последна промена: 27 Февруари 2019
  topic, dashbog, gocetan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Ps: може замена за лаптоп од повисока класа
   
 3. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Резервиран
   
 4. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Се враќа на продажба
  31.000 ден
   
 5. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Бумп
  30.000ден
   

  Прикачени датотеки:

 6. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 7. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Уп....промемет ссд-ето со kingston a400 240gb
  28.000 нова цена
   
 8. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 9. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 10. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 11. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Уп...26.000 ден!
   
 12. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 13. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 14. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 15. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  536
  310
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Продадено,може клуч!
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,498
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,237
 3. gOJDO
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,260
 4. ТАТА_МАТА
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  723
 5. StefAngel
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,266
Вчитување...

Сподели

Вчитување...