1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Z97 + i7 4790 + 16GB DDR3-1600 + RX580 + 240GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 16 Февруари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам гејминг компјутер со следнава конфигурација:

  MB: MSI Z97 PC Mate
  CPU: Core i7 4790
  RAM: Hynix 16GB (4x4GB) DDR3-1600 CL 11
  VGA: Sapphire RX580 Nitro+ 4GB OC
  SSD: A-Data SU650 240GB, ново, 35 месеци гаранција
  HDD: Toshiba 1TB SATA
  PSU: Thermaltake TR2 700W 80+
  Case: SAMA Canty III, ново
  Case fans: 1x 120mm Blue LED silent fan, нов

  20200215_232527.jpg 20200215_232905.jpg 20200215_235301.jpg

  Цена, фиксна: 26000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 23 Март 2020
  На dejan_str, Rikimaru, StefAngel и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер

Сподели

Вчитување...