1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC z97+i7 4770+16GB+2xSSD+HDD+RX580 8GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skopje_mkd, 10 Декември 2019.

 1. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
  Продавам одлична конфигурација со следниве компоненти

  МB - Z97-K
  CPU - i7 4770
  RAM - 16GB (2x8GB) Kingston HyperX Beast (2x8GB) DDR3 2400 Mhz CL 11
  VGA - Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
  SSD - 60GB Team Group L5
  SSD - 120GB Team Group L5
  HDD - Western Digital 1TB Black
  PSU - Chieftec Bronze 80+ 750W
  Case - Cooler Master Storm Scout Advanced 2

  Поголемиот дел од компонентите се комплет со кутија и додатоци !!
  гаранција важечка деловите немаат од мене давам гаранција од 1месец за исправност на целата конфигурација !!

  цена фиксно 30000 денари !!
   

  Прикачени датотеки:

  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 2. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 3. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 4. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 5. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 6. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 7. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 8. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 9. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016

Сподели

Вчитување...