• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка Gaming PC: Z490, i5 10600K, 16GB DDR4-3200, GTX 1080Ti, 512GB NVMe, 1 TB HDD

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,686
343
Барам проценка на следната конфигурација:

MB: Gigabyte Z490M
CPU: Intel Core i5 10600K
CPU cooler: Cooler Master ML120
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 RGB
VGA: MSI Duke 1080Ti OC 11GB
SSD: Samsung PM981 512GB NVMe
HDD: WD Blue 1TB
PSU: Sharkoon Silent Storm IceWind 750W 80+ Bronze Semi-modular
Case: DeepCool Matrex 50
Case fans: 4x DeepCool 120mm aRGB silent fans

Купено од кај @gOJDO во декември минатата година (Gaming PC: Z490, i5 10600K, 16GB DDR4-3200, GTX 1080Ti, 512GB NVMe, 1 TB HDD), играно 5-6 месеци и од тогаш стои и фаќа прашина.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно