Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Gaming PC: Z390, i7 9700KF, 16GB DDR4-3200, RTX3060TI, 500GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.351
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Продавам компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфиугурација:

MB: Asus ROG Strix Z390-F
CPU: Intel Core i7 9700KF
CPU Cooler: DeepCool AG400 BK aRGB - нов
RAM: G.Skill Trident-Z 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB (Samsung)
VGA: Asus ROG STRIX RT3060Ti 8GB OC
SSD: Samsung PM981 512GB NVMe
HDD: WD Caviar Blue 1TB
PSU: DeepCool PF750 - ново, 23 месеци гаранција
Case: NZXT H510i Black/Red - ново

Гаранција на целата конфигурација 3 месеци, освен на напојувањето 23 месеци
Цена, фиксна: 48000 денари
075 437-061, Кирил
 

Атачменти

 • viber_image_2023-12-15_16-36-51-811.jpg
  viber_image_2023-12-15_16-36-51-811.jpg
  141,8 KB · Прегледи: 66
 • viber_image_2023-12-15_16-36-51-826.jpg
  viber_image_2023-12-15_16-36-51-826.jpg
  240,8 KB · Прегледи: 67
 • viber_image_2023-12-15_16-36-51-907.jpg
  viber_image_2023-12-15_16-36-51-907.jpg
  209,7 KB · Прегледи: 64
 • viber_image_2023-12-15_16-36-51-914.jpg
  viber_image_2023-12-15_16-36-51-914.jpg
  206,2 KB · Прегледи: 59
 • viber_image_2023-12-15_16-36-51-993.jpg
  viber_image_2023-12-15_16-36-51-993.jpg
  239,6 KB · Прегледи: 58
 • viber_image_2023-12-15_16-36-52-046.jpg
  viber_image_2023-12-15_16-36-52-046.jpg
  176,2 KB · Прегледи: 55
 • viber_image_2023-12-15_16-36-52-146.jpg
  viber_image_2023-12-15_16-36-52-146.jpg
  231,1 KB · Прегледи: 53
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.351
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.355
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно