• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Gaming PC: Z390, i7 9700K, 16GB DDR4-3600, RTX 3060, 500GB NVMe, 1TB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам гејминг конфигурација со следнава конфигурација:

MB: Asus TUF Z390M-Pro Gaming WiFi - нова, 24 месеци гаранција
CPU: Core i7 9700KF - нов, 24 месеци гаранција
CPU Cooler: BeQuiet Shadow Rock 3 White - нов
RAM: G.Skill SniperX Military 16GB(2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нов, 57 месеци гаранција
VGA: Asus RTX 3060 TUF 12GB OC - нова, 35 месеци гаранција
SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
HDD: Toshiba P300 1TB - нов, 23 месеци гаранција
PSU: Corsair CX750 80+ Bronze - донесено од странство, користено 2 месеци - гаранција 1 месец
Case: Modecom Oberon Pro Glass White - ново
Case fans: 2x Modecom 120mm silent + 2x Arctic 120mm silent fans

IMG-7afe0e3a5190be5de54aba7f14aae550-V.jpg IMG-12db07309b73017cfd83b8a14fd54720-V.jpg IMG-c69d8ae536fc2dc9744c7c6e9ec20c18-V.jpg

Цена, фиксна: 93000 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Променета графичка картичка, наскоро нови слики.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
резервиран
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продаден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,530
Мислења
846,089
Членови
29,329
Најнов член
josifov
На врв Дно