1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: Z370 + i5 9600KF + GTX 1080Ti + 2x8GB DDR4-3200 + 512GB NVMe + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 24 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни компоненти со следнава конфигурација:

  MB: MSI Z370-A Pro, нова, 2 години гаранција
  CPU: Intel Core i5 9600KF, нов 2 години гаранција
  CPU Cooler: Arctric Freezer eSports e33 /w 120mm fan, нов
  RAM: Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB, нов, 3 години гаранција
  VGA: Asus ROG Strix 1080Ti Gaming 11GB OC, половна, уште пола година гаранција
  SSD: Samsung PM981 512GB NVMe, ново, 2 години гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Green 1TB, половен
  PSU: Gigabyte G750H 750W 80+ Gold Modular, половно
  Case: DeepCool Earlkase, ново, 1 година гаранција
  Case fans: Deepcool 1x120mm RGB + 1x120mm nonLED, нови

  Матичната плоча, процесорот, рамот и SSD-то се купени од странство и во случај на дефект се нафаќам да ги пратам за RMA.

  Цена, фиксна: 68000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 7 Март 2020
  На Ciklon, darencee, Flapjack и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20200225_000053.jpg 20200225_000323.jpg 20200225_000752.jpg 20200225_000744.jpg
   
  На GGTT1 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  67000 денари со половно PM981 512GB под гаранција 1 година
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...