1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: Z270 + i7 7700К + 16GB DDR4-3000 + 1070Ti + 512GB M.2 SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 11 Март 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен и безпрекорно сочуван гејминг компјутер со следнава конфигурација:

  MB: Gigabyte Z270 Gaming K3, половна
  CPU: Intel Core i7 7700К, половен
  CPU Cooler: Cooler Master Hyper 812S, половен
  RAM: G.Skill Aegis 16GB(2x8GB) DDR4-3000 CL16, нов, 5 години гаранција
  VGA: Gigabyte 1070TI Gaming 8GB OC, гаранција еден месец од мене
  SSD: Sandisk X300 512GB M.2 AHCI, половно
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB, половен
  PSU: Cooler Master G650H 80+ Bronze Modular, половно
  Case: Modecom Oberon Pro Glass /w 120mm fan, ново, 1 година гаранција
  Case fans: 2x Xigmatek 120mm Silent red led fans + 1x Modecom 120mm silent, нови

  20200312_163120.jpg 20200312_153248.jpg

  Цена, фиксна: 44000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 30 Март 2020
  На GGTT1, titomak, turpis и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Променета конфигурацијата, процесорот заменет со 7700K и додаден кулер Cooler Master Hyper 812S.

  20200330_215052.jpg

  Цена, фиксна: 44000 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...