1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Z270 + i7 7700 + 16GB DDR4-2667 + 1070Ti + 512GB M.2 SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 11 Март 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен и безпрекорно сочуван гејминг компјутер со следнава конфигурација:

  MB: Gigabyte Z270 Gaming K3, половна
  CPU: Intel Core i7 7700, половен
  RAM: G.Skill Aegis 16GB(2x8GB) DDR4-3000 CL16, нов, 5 години гаранција
  VGA: Gigabyte 1070TI Gaming 8GB OC, гаранција еден месец од мене
  SSD: Sandisk X300 512GB M.2 AHCI, половно
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB, половен
  PSU: Cooler Master G650H 80+ Bronze Modular, половно
  Case: Modecom Oberon Pro Glass /w 120mm fan, ново, 1 година гаранција
  Case fans: 2x Xigmatek 120mm Silent red led fans + 1x Modecom 120mm silent, нови

  20200312_163120.jpg 20200312_153248.jpg

  Цена, фиксна: 40000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 29 Март 2020 во 23:07
  titomak, turpis, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Направени минимални промени во конфигурацијата, цена намалена на 40К фиксна.
   

Сподели

Вчитување...