• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gaming PC: Z170, 6700K, 16GB DDR4-3000, RX580 4GB, 256GB NVMe + 1TB HDD

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.503
16.635
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Се продава gaming PC со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte Z170 HD3
CPU: Intel Core i7 6700K
CPU Cooler: Corsair 120mm water cooling
RAM: G.Skil Ripjaws V 2x8GB DDR4-3000 CL15
VGA: Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC
SSD: Samsung PM961 256GB NVMe
HDD: Toshiba P300 1TB
Case: ThermalTake Versa J25TG
PSU: DeepCool DN550 550W

Цена, фиксна: 35000 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.503
16.635
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.191
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно