Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC R5 1600AF | RX 580 8GB | 16GB | M.2 NVME 256GB

Статус
Затворена за нови мислења.

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
85
114
dariuus додаде нов оглас:

Gaming PC R5 1600AF | RX 580 8GB | 16GB | M.2 NVME 256GB - Проценка

Барам проценка на следниов компјутер :

CPU : Ryzen 5 - 1600AF ( гаранција до 25.11.2023 )
MB : Gigabyte B450M - H ( нема гаранција )
RAM : 2 x 8GB HyperX 3200MHz ( нема гранација )
SSD : Gigabyte NVME M.2 256GB ( гаранција до 20.01.2026 )
GPU : RX 580 8GB (истечена гаранција )
PSU : EVGA SuperNOVA G3 550W Fully Modular ( гаранција до 01.05.2024 )
CASE : XIGMATEK NYX 3F

Компјутерот е многу малку користен, склопен е пред скоро 2 години некои делови имаат гаранција.
Слики ќе ставам подоцна.

Видете го целиот оглас...
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.293
14.421
CPU : Ryzen 5 - 1600AF ( гаранција до 25.11.2023 ) - 3000
MB : Gigabyte B450M - H ( нема гаранција ) - 2000
RAM : 2 x 8GB HyperX 3200MHz ( нема гранација ) - 1800
SSD : Gigabyte NVME M.2 256GB ( гаранција до 20.01.2026 ) - 800
GPU : RX 580 8GB (истечена гаранција ) - 4000
PSU : EVGA SuperNOVA G3 550W Fully Modular ( гаранција до 01.05.2024 ) - 3500
CASE : XIGMATEK NYX 3F - 2000??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно