• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC prodavam

 • Ја почнал/а темата
 • #1

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
788
1,028
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Продавам PC комплет


MB MSI B350 PC MATE
CPU R5 2600 COOLER DEEP COOL GMMAXX GTE
RAM 2X8 16GB DDR4 2400MHZ KINGSTON
SSD 120GB M.2
HDD 1TB WD GREEN
GPU RX 580 4GB XFX
PSU NJoY TITAN+ 600W
CASE SAMA XXX
Wi-fi kartica
MOUSE MS BLADE
KeyBOARD GIGABYTE

Цена 35к
076 227 391 Пепи
IMG_20210610_202549.jpg IMG_20210610_202502.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
788
1,028
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
 • Ја почнал/а темата
 • #4

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
788
1,028
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Up.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
788
1,028
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Нова цена 32к
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
788
1,028
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Продадено.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,439
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно