Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC NZXT + Rog Strix i7 10700

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
996
no_retreat додаде нов оглас:

Gaming PC NZXT + Rog Strix i7 10700 - 42.500 ден.

Продавам гејминг конфигурација составена од нови и половни делови,
 • Куќиште: NZXT H6 Flow RGB White (НОВО 24 месеци гаранција)
 • Процесор: Intel i7 10700
 • Кулер за процесор: NZXT T120 RGB White (НОВО 24 месеци гаранција)
 • Матична плоча: B460 Rog Strix G Gaming
 • Графичка карта: 2060 Super Rog Strix
 • РАМ меморија: 2x8GB DDR4 Kingston Fury Beast 3600MHz CL17 (НОВО 60 месеци гаранција)
 • Складирање: M2...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно