• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GAMING PC i7 9700F / 16GB DDR4 / GTX1650 / 512 SSD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mario.Bog

On your way to fame
15 декември 2013
985
533
Скопје
Продавам конфигурација со следниве спецификации:

CPU: i7 9700F 4.7GHz 8 cores
COOLER: Cooler Master TX3 Blue Led
MB: H310M DS2 2.0
GPU: ASUS DUAL GTX 1650 GDDR6 со 2 години и 6 месеци гаранција
RAM: Kingston 2 x 8GB DDR4 2400MHz
SSD: Samsung PM871B 512GB половно
HDD: 1TB Samsung половно
CASE: CoolerMaster K501L ново
PSU: Xigmatek Hydra 550W 80 Bronze ново

На целата конфигурација давам 1 месец гаранција за што и да има.

Форумска цена 41.500

Има опција да се земе без графичка, тогаш цената би била 30.000 денари.
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,739
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно