1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming Pc: i5 7500+RX580 8gb+16GB+250GBSSD+1TBHDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skopje_mkd, 19 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
  Specifikacii:

  MB: Asus Z270-P - 18 месеци гаранција
  CPU: i5 7500
  VGA: RX 580 8GB Sapphire Nitro +
  RAM: 4x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black - 3год. гаранција
  HDD 1TB WesternDigital, BLUE 7200rpm
  SSD Gigabyte 240GB - 3год. гаранција
  PSU Antec 750W - Bronze Semi Modular
  DVD - RW - LG
  Case: Zalman 11

  Одлична буџет гејминг конфигурација во супер состојба !!
  Гаранција на целиот ПЦ 1 месец !!

  Форумска цена фиксна 29500 денари !!
   
 2. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 3. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 4. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 5. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
  black friday !!

  25000 !!!

  инфо 070 236 808
   
  На Rukfash и gOJDO им се допаѓа ова.
 6. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 7. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 8. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 9. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  121
  446
  9 Декември 2016
  Машко
  А напојувањето Антек сега е заменето со Чифтек?
   
  На skopje_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
  Да грешка е PSU Chieftec 750W и кулерот е сменет има cooler master H411R со 3 години гаранција цена иста!
  Испратено од ANE-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 11. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
  Specifikacii:

  MB: Asus Z270-P - 18 месеци гаранција
  CPU: i5 7500
  VGA: RX 580 8GB Sapphire Nitro +
  RAM: 4x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black - 3год. гаранција
  HDD 1TB WesternDigital, BLUE 7200rpm
  SSD Gigabyte 240GB - 3год. гаранција
  PSU Chieftec 750W - Bronze Semi Modular
  DVD - RW - LG
  Case: Zalman 11
  CPU FAN - Cooler Master H411R - 3 години гаранција

  Одлична буџет гејминг конфигурација во супер состојба !!
  Гаранција на целиот ПЦ 1 месец !!
  цена: 25000 денари
  инфо на тел. 070 236 808
   
 12. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 13. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 14. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
 15. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  352
  188
  5 Февруари 2016
  продаден надвор од форумот !!
  може клуч !
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...