1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: H81 + i7 4770 + 16GB DDR3-1600 + RX580 4GB + 240GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,120
  12,626
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со следнaва конфигурација:
  20191011_184451.jpg 20191029_083550.jpg
  MB: Asrock H81 Pro LGA1150
  CPU: Intel Core i7 4770
  RAM: 16GB(2x8GB) DDR3-1600 CL11
  SSD: Kingston UV400 240GB
  VGA: Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC, гаранција еден месец од мене
  HDD: WD Blue 1TB 7200RPM SATA
  ODD: LG DVD-RW x24
  Case: Cooler Master CMP-350 со нов 120mm exhaust fan
  PSU: Sharkoon SHP650 v2 650W 80+, две години старо,

  Цена, фиксна: 23500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 29 oктомври 2019
  На Seekey, Pane-G, olikomerc и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,120
  12,626
  23 Јануари 2008
  Манга
  Променета конфигурација, сменета матична, процесор, РАМ и хард-диск. Променета и цена.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,120
  12,626
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,120
  12,626
  23 Јануари 2008
  Манга
  22500
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,120
  12,626
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...