1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: H81, i5 4590s, 16GB DDR3-1600, RX580 4GB, 240GB SSD + 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 26 Март 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со следнaва конфигурација:

  MB: Asrock H81 Pro LGA1150
  CPU: Intel Core i5 4590s
  RAM: GoodRam 16GB(2x8GB) DDR3-1600 CL11
  SSD: Kingston a400 240GB, под гаранција уште година и нешто
  VGA: Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC
  HDD: WD Blue 500GB SATA
  Case: Cooler Master K350
  Case fans: 1x Xigmatek 120mm silent led blue нов + 1x Power Box 120mm
  PSU: Chieftec Smarter 600W 80+, половно

  Гаранција на целата конфигурација 1 месец

  Цена, фиксна: 21000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 9 Април 2020
  На GGTT1 и senait007 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер

Сподели

Вчитување...