• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: H81, i5 4570, 16GB RAM, RX570 4GB, 240GB SSD, 500GB HDD

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte H81M-DS2
CPU: Core i5 4570
RAM: 2x8GB DDR3-1600
VGA: Sapphire RX570 4GB Pulse OC
SSD: Kingston A400 240GB
HDD: Seagate Pipeline 500GB
PSU: Chieftec Smarter 600W
Case: Xigmatek Trio - ново
Case fans: 4x Xigmatek 120mm led (rainbow) - нови

IMG-f4700605d9034ccdc42cc62f256337d1-V.jpg IMG-6012265b1e959b1957dd712a998538d9-V.jpg IMG-ec68e23b1a0baa4bc1173e73ef247d6f-V.jpg IMG-0b013803fb06cfe43dd4b97d3097f68f-V.jpg

Цена, фиксна: 24000 денари.
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Обнова
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Обнова со друга графичка картичка XFX RX580 4GB GTS BLACK
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
rezerviran
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,627
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно