1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: H81 + i5 4440 + 16GB RAM + RX580 8GB + 240GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 19 Февруари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,568
  11,337
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам Gaming конфигурација со следниве спцификации:

  MB: Biostar H81A
  CPU: Core i5 4440 box
  RAM: 16GB Kingston HyperX DDR3-1866 CL10 + Kingston HyperX DDR3-1600 CL9
  VGA: Sapphire RX580 8GB Nitro+
  SSD: WD Green 240GB
  HDD: Toshiba P300 1TB 7200 RPM 64MB (куепн пред месец нов, 2 години гаранција)
  PSU: nJoy! Legion 600W Silver Modular
  Case: DeepCool Teserract BW /w 2x120mm fans
  20190219_234152s.jpg

  Гланц нови се SSD-то кое е купено денес и под гаранција 2 години и HDD кој е купен пред еден месец и под гаранција 23 месеци. Едниот модул RAM 8GB DDR3-1866 CL10 e под гаранција уште 3 години. На графичката картичка давам гаранција од 6 месеци.

  Цена, фиксна: 26500 денари
  075 437-061, Кирил
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,568
  11,337
  23 Јануари 2008
  Манга
  Променето е SSD-то за ново Crucial MX500 250GB, цената е променета: 27000 денари, фиксно!
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,568
  11,337
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,568
  11,337
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...