1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: H61 + i5 2500 + 8GB DDR3-1600 + RX570 + 120GB SSD + 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 21 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам буџетен гејминг компјутер составен од следнава конфигурација:

  MB: Gigabyte H61M-S1
  CPU: Core i5 2500
  RAM: Hynix 8GB (2x4GB) DDR3-1600
  VGA: Sapphire Pulse RX570 4GB ITX, гаранција еден месец гаранција(од мене)
  SSD: Kingston A400 120GB, половно
  HDD: Western Digital Green 500GB
  Case: SAMA ATX Case /w window + 120mm case fan
  PSU: Gembird 500W

  20200121_233821.jpg 20200121_233121.jpg 20200121_232318.jpg

  Цена, фиксно: 13000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 4 Февруари 2020
  На farkizz, petarch, GeraltOfRivia106 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба со променети матична, процесор и напојување (наведени во првиот пост)
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  Земенета графичка картичка од RX580 во RX570 и намалена цена.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...